• Data urodzenia: 5/19/86 (Anchorage, AK)
  • Szkoła średnia: Bartlett (Anchorage, AK)
  • Uczelnia: Kansas
  • transakcje zawodowe:

wybrany przez Minnesota Timberwolves w drugiej rundzie draftu NBA 2008 … prawa do draftu zostały nabyte przez HEAT w zamian za dwa wybory w drugiej rundzie draftu 2009 i względy pieniężne 26 czerwca 2008 … podpisany przez HEAT 9 lipca 2008 … ponownie podpisany przez HEAT 9 grudnia 2011.

kariera zawodowa:

wystąpił w 225 meczach sezonu regularnego NBA podczas swojej trzyletniej kariery w NBA i zaliczył 132 starty…zdobywał średnio 7.9 punktów, 3.7 asyst, 2.3 zbiórek,1.45 przechwytów i 26.7 minut, strzelając 40.9 procent z podłogi, 35 procent z zakresu trzypunktowego i 77,8 procent z linii faul…opuścił 15 meczów z powodu kontuzji…plasuje się wśród liderów wszech czasów Miami w kradnie (8.), trzypunktowe próby bramek (8.), trzypunktowe bramki wykonane (remis-9.), asysty (12.), minuty rozegrane (19.), mecze rozegrane (remis-19.) i trzypunktowy procent bramki (22.)…posiada rekord heat w grze pojedynczej kradnie (9 vs. Philadelphia w listopadzie 5, 2008) … zdobył w grze podwójnej 76 razy, w tym siedem meczów z co najmniej 20 punktami i jeden 30-punktowy wysiłek…jego najdłuższa seria kolejnych meczów punktacji w grze podwójnej to siedem (listopad. 28.12.2008.01: 00 12, 2008)…dwukrotnie rozdawał podwójne asysty i opublikował jeden double-double…jego najdłuższa seria kolejnych rozegranych gier to 128 (Październik 2008). 29-01-2008 29, 2010)…jego najdłuższa passa kolejnych startów to 104 (październik 29.12.2008.01: 00 13, 2009)…jego najdłuższa passa kolejnych gier ze steal jest 12 (Dec. 15-01-2008 9, 2009)…jego wysokie dla kolejnych bramek z boiska wynosi dziewięć (Jan. 21-24. 09. 2009) … jego najdłuższy odcinek z rzędu z 3-punktową bramką to 13 (Listopad 2009). 28.12.2008.01: 00 26.02.2008) … zamienił parę czteropunktowych zagrywek (02.02.2008) 23.02.2010 vs. Minnesota i Dec. 14, 2008 at Memphis) … zarejestrował 93 multi-steal gry i jeden multi-Block gry … pojawił się w 33 NBA postseason gry (osiem startów) i ma średnio 8.1 punktów, 2.7 asyst, 2.1 zbiórek, 1.52 przechwytów i 26.4 minuty podczas strzelania 43 procent z pola, 36 procent z zakresu trzypunktowego i 75 procent z linii faul…zdobył w podwójnych liczb na 10 okazjach, w tym dwa 20-punktowe wysiłki…plasuje się wśród Heat ’ s all-time postseason liderów w kradnie (3rd), asysty (6th), trzypunktowe pola bramki próbował (7th), trzypunktowe pola bramki wykonane (remis-7th) i gry (10th).

sezon 2010-2011:

wystąpił w 70 meczach (28 startów), zdobywając średnio 6,4 punktu (.399 FG%,871 FT%), 2,5 asysty, 2,1 zbiórki, 1,09 przechwytów i 22.6 minut…przegapiłem 6 meczów od marca. 23-Kwiecień 1 ze względu na zwichnięte prawe kolano…był DNP-CD w sześciu przypadkach…ustawić karierę w jednym sezonie wysoki w procentach rzutów wolnych…zajął trzecie miejsce w HEAT zarówno w sumie kradzieży i kradzieży na mecz…topped ciepła w kradnie 22 razy, w asystach pięć razy i w blokach w czterech przypadkach…był wiodącym strzelcem Miami z ławki 15 razy, a także topped rezerwy ciepła w asystach 27 razy i w minutach w 14 okazjach…strzelił w podwójnych liczb w 17 okazjach…rozdał podwójne asysty raz…jego gra-high 13 asyst w Toronto w finale sezonu 2010/2011 13 wyrównał rekord kariery … najwyższe wyniki w sezonie: 16 punktów (vs. Indiana, Luty 2010) 8), 13 asyst (w Toronto, kwiecień 13), sześć zbiórek (dwa razy), trzy przechwyty (sześć razy), jeden blok (siedem razy) i 39:56 minuty (vs.Atlanta, Jan. 18).

sezon 2009-2010:

wystąpił w 73 meczach (22 starty) dla HEAT i średnio 7,1 punktu (.401 FG%,745 FT%), 3,4 asysty, 1,8 zbiórki, 1,25 przechwytów i 24,8 minuty…przegrane dziewięć meczów (Styczeń 30-luty 17) ze zwichniętym lewym kciukiem doznał w Detroit w styczniu. 29 … kiedy siedział w Milwaukee w styczniu. 30 to był pierwszy mecz w karierze, który przegapił i przerwał serię kolejnych meczów w karierze 128 meczów … passa, która rozpoczęła się w październiku. 29.01.2008 r. 29, 2010, był piątym najdłuższym w historii HEAT…dodatkowo rozpoczął pierwsze 22 mecze sezonu 2009-10, aby uruchomić swoją serię kolejnych startów do 104 meczów, passa zakończyła się, gdy spadł z ławki w grudniu. 15 vs. Toronto … jest jednym z liderów NBA w kradzieży na obrót (19th) i kradzieży (33rd) … zajął drugie miejsce w HEAT w trzypunktowych bramkach, asystach i kradzieżach oraz trzecie w trzypunktowych próbach field goal … poprowadził HEAT w strzelaniu dwa razy, w kradzieżach 29 razy,w asystach 14 razy i w minutach, zbiórkach i blokach po raz każdy … zdobył podwójne liczby 19 razy, w tym dwa mecze z co najmniej 20 punktami i jeden występ 30-punktowy … zdobył 30 punktów w Toronto w listopadzie. 20 … rekord sezonu: 30 punktów (w Toronto, listopad 20), nine assists (vs. New Orleans, Nov. 22), siedem zbiórek (w Memphis, luty 19), four steals( three times), two blocks (at Oklahoma City, Jan. 16) i 42:08 minuty (vs.New Jersey, Apr. 14).

sezon 2008-2009:

rozpoczął wszystkie 82 mecze na ciepło i średnio 10,0 punktu (.420 FG%,767 FT%), 4,9 asyst, 2,8 zbiórek, 1,95 przechwytów i 32.0 minut…został wybrany do NBA All-Rookie Second Team…był jedynym graczem HEAT, który rozpoczął i grał we wszystkich 82 meczach, stając się piątym graczem w historii franczyzy (tylko rookie), który rozpoczął wszystkie 82 mecze w sezonie…Sklasyfikowany wśród liderów NBA w kradzieżach na mecz (4.), kradzieżach na obrót (7.) i asystach na mecz (26.)…ukończył wśród liderów NBA w kradzieżach na mecz (1.), asystach na mecz (3.), minutach na mecz (5.), procentach rzutów wolnych (9.), trzypunktowy procent bramek (9.), Średnia punktacji (12.) i zbiórek na mecz (16.)…ustanowił rekord heat Rookie dla starty, trzypunktowe bramki strzelone i usiłowane, kradnie i wyrównuje rekord rozegranych meczów…ukończony wśród heat all-time rookie leaders w minutach (2nd), asystach (2nd), procentach rzutów wolnych (3rd) i procentach trzech punktów field goal (3rd)…ustanowił rekord franczyzy dla kradzieży w meczu z nine vs.Philadelphia w listopadzie. 5 … zajął drugie miejsce w drużynie w minutach, trzypunktowe bramki strzelone i próbowane, asysty, stosunek pomocy do obrotu i kradzieże…poprowadził zespół w punktacji trzy razy, w kradzieżach 31 razy, w asystach 24 razy, w minutach w ośmiu konkursach, w blokach trzy razy i w zbiórkach dwa razy…strzelił w podwójnych liczbach 40 razy, w tym pięć meczów z co najmniej 20 punktami…rozdał podwójne asysty dwa razy i nagrał jeden double-double…hit kariery sześć trzypunktowych goli pola vs. Cleveland w grudniu. 30 do wyrównania rekordu heat rookie w grze pojedynczej … zanotował swój pierwszy w karierze double-double z 16 punktami i 13 asystami w karierze vs. Charlotte w lutym. 8 października zadebiutował w NBA w Nowym Jorku. 29 i miał 17 punktów, osiem asyst i siedem zbiórek w 35: 46 akcji…rekord sezonu: 23 punkty (dwa razy), 13 asyst (vs.Charlotte, luty. 8), nine steals (vs. Philadelphia, Nov. 5), siedem zbiórek (trzy razy), jeden blok (osiem razy) i 52:57 minuty (vs.Utah, Mar. 14).

PLAYOFFS NBA:

2011: wystąpił we wszystkich 21 meczach (jeden start) dla HEAT i średnio 7,8 punktu (.435 FG%,719 FT%), 2,1 asysty, 1,9 zbiórek, 1,29 przechwytów i 24,3 minuty…zdobyty w podwójnych liczbach sześć razy, w tym jeden 20-punktowy występ…prowadził ciepło w trzypunktowych bramkach, zajął drugie miejsce w trzypunktowych próbach i trzecie w asystach i przechwytach…średnio 7,4 punktu (.371 FG%,500 FT%), 2,2 asysty, 1,8 zbiórek, 1,60 przechwytów i 24,6 minuty w rundzie otwarcia vs Philadelphia…zanotował po sezonie szczyty kariery w trzypunktowych bramkach (6) i próbie (12) i dopasował swój posezonowy rekord z 20 punktami z ławki w decydującym meczu 5 vs. Philadelphia on Kwiecień 27 … jego 20-punktowy wysiłek w meczu 5 był tylko siódmym 20-punktowym meczem poza ławką w historii heat postseason … prowadził Miami w trzypunktowych bramkach i próbował VS. The 76ers i zremisował na prowadzeniu drużyny w przechwytach … średnio 5,4 punktu (.423 FG%, 1.000 FT%), 2.4 zbiórki, 2.0 asysty, 1.20 przechwytów i 25.0 minut w półfinale Konferencji Wschodniej vs. Boston…średnio 5.6 punktów (.625 FG%,667 FT%), 0,80%, 0,6 zbiórki, 0,4 asysty i 18,0 minuty w finale Konferencji Wschodniej vs. Chicago…średnio 11,8 punktu (.426 FG%,739 FT%), 3,5 asysty, 2.7 zbiórek, 1,50 przechwytów i 29,0 minut w finale NBA vs. Dallas … jego średnia punktacji 11,8 ppg vs. Dallas w Finale 2011 jest jego najwyższa w serii playoff … 2010: spadł z ławki we wszystkich pięciu meczach serii otwierającej Miami vs. Boston i średnio 10,8 punktu (.450 FG%,846 FT%), 2,6 asysty, 1,8 zbiórki i 26.2 minuty…zajął drugie miejsce w heat w punktacji, rzuty wolne wykonane i próby i asysty i trzecie w trzypunktowe pola bramki wykonane i próby … strzelił w podwójnych liczbach trzy razy, w tym jeden wysiłek 20-punktowy…prowadził HEAT w asysty raz…miał karierę posezon-wysoki wysiłek 20-punkt z ławki w meczu 5 kwietnia. 27…2009: rozpoczął wszystkie siedem meczów w serii otwarcia Miami vs. Atlanta i średnio 7,3 punktu (.400 FG%,714 FT%), 4.4 asysty, zespół-wysokie 2.86 przechwytów, 2.7 zbiórek i 33.0 minut … wyrównał rekord serii HEAT dla kradzieży w siedmiu meczach z drużyną-high 20 … zajął drugie miejsce w drużynie w asystach i trzecie w minutach granych … strzelił w podwójnych liczbach raz … zanotował wiele kradzieży w sześciu z siedmiu meczów…wyrównał rekord heat postseason w grze pojedynczej z pięcioma kradzieżami w meczu 6 vs. Atlanta 1 maja … zadebiutował w NBA po sezonie z ośmioma punktami, trzema zbiórkami, dwiema asystami i dwoma kradzieżami w 34 minutach w meczu 1 w Atlancie 1 kwietnia. 19.

wyróżnienia:

2008-09: został powołany do NBA All-Rookie Second Team.

studia:

grał trzy sezony w Kansas i średnio 12,2 punktów, 3,8 asyst, 2,8 zbiórek, 2,57 kradzieży i 28,5 minuty, strzelając 48,6 procent z pola, 41,9 procent z zasięgu trzypunktowego i 76,7 procent z linii faulu w 110 meczach (96 startów)…zakończył karierę w rankingu liderów wszech czasów Jayhawks w kradzieżach (2.), trzypunktowe bramki (6., asyst (12.) i punktacji (24.)…został uznany za najwybitniejszego zawodnika NCAA Final Four 2008…trafił jeden z największych strzałów w historii turnieju NCAA jako jego trzypunktowy field goal z 2.1 sekund pozostało w 2008 NCAA Tournament Championship gry zremisował wynik, zmuszając do dogrywki i pomógł napędzać Kansas do zwycięstwa nad Memphis…poprowadził Big 12 W kradnie wszystkie trzy lata swojej kariery i ustanowił rekord Kansas jeden sezon jako drugi w 2006-07 i dopasowane go w następnym roku jako junior…poprowadził KU w asystach zarówno jako pierwszoroczniak i junior…zdobył drugi zespół All-Big 12 honors i został nazwany Do Big 12 All-Defensive Team jako junior w 2007-08…został wybrany do Big 12 All-Defensive Team jako junior w 2007-08 … został wybrany do Big 12 All-Defensive Team jako junior w 2007-08 … 12 all-conference third team, nazwany Co-Big 12 defensive player of the Year i zdobył All-Defensive W latach 2005-2006 zdobył tytuł najlepszego zawodnika Mistrzostw Big 12 W 2006 roku, dwa razy wygrał National Freshman of the Week, a raz Big 12 Rookie of the Week, zdobył nagrodę Clyde Lovellette Most Improved Player Award w sezonie 2005-2006, ustanowił rekord sezonu Big 12 freshman w grze pojedynczej.

PERSONAL:

pełne imię to Almario Vernard Chalmers … rodzice to Ronnie i Almarie Chalmers … jego ojciec był trenerem w Bartlett H.S. w Anchorage, gdzie zdobył dwa mistrzostwa stanowe i był dyrektorem operacji koszykarskich w Kansas, podczas gdy grał dla Jayhawks i zdobył mistrzostwo kraju … został wybrany Piłkarzem Roku Alaska 4A trzy razy podczas swojej kariery w liceum … ma siostrę (Roneka Chalmers) … ma syna (Zachiah a ’ Mario Chalmers) … jego kuzyn, Lionel Chalmers, grał dla Los Angeles. Clippers i jego kuzyn, Chris Smith, grali dla Minnesota Timberwolves … wybrał swoją zmarłą babcię Ethel Mae Evans jako osobę, która zrobiła największą różnicę w jego życiu i wybrał oprawione zdjęcie jej jako jego najbardziej cenione posiadanie … ukończył studia afroamerykańskie w Kansas … ma własną fundację charytatywną (The Mario V. Chalmers Foundation), który został certyfikowany w lutym 2009 … misją jego fundacji jest tworzenie i wspieranie programów społecznościowych, które zachęcają do pozytywnego rozwoju młodzieży poprzez sport i edukację oraz finansowanie inicjatyw na rzecz badań i leczenia raka piersi … jego fundacja przekazała $25,000 do Lawrence Memorial Hospital Endowment Association w celu utworzenia pierwszego „Mario’ s Closet”, specjalistycznego sklepu, który został otwarty w lipcu 2011 z różnymi bezpłatnymi i tanimi akcesoriami dla pacjentów z rakiem…jego Fundacja organizuje coroczne Mistrzostwa National Classic Golf Event i Obóz koszykarski Mario V. Chalmers dla chłopców i dziewcząt klas 6-12 w Lawrence, KS każdego roku … jego ulubionym sportem poza koszykówką jest piłka nożna … nosi tenisówki w rozmiarze 13.