Indiana walczy, aby zakończyć ponownie w 69-60 straty w Illinois

CHAMPAIGN, Ill. – Przez ostatnie kilka lat, Strażnik Illinois Ayo Dosunmu stał się jednym z najlepszych closerów w grze. Udowodnił to po raz kolejny w sobotę, kiedy w ostatnich dziewięciu minutach zdobył 17 punktów i poprowadził walczącego Illiniego do zwycięstwa 69-60.

gra była niesamowicie podobna do środowej straty Indiany, kiedy to oddała małą przewagę-cztery punkty w obu okolicznościach – nie mogąc się spóźnić i walcząc o punkty.

Dosunmu, który skończył z 30 punktami, zadał dużo obrażeń, ale większym problemem było to, że Indiana nie miała odpowiedzi. 60-57 w ostatnim czasie medialnym, Indiana wykonał tylko jeden strzał w ostatnich czterech minutach, trzy punkty Armaana Franklina, który miał rekord kariery 23 punkty. Indiana nie zdobył punktów w pozostałych sześciu posiadłościach.

– myślałem, że mamy tam niezły wygląd, ale musimy być lepsi w ostatnich trzech minutach meczów – powiedział sfrustrowany Archie Miller po przegranej. „Race (Thompson)miał dobre spojrzenie wewnątrz, że nie poszedł i Trey (Galloway) miał trzy punkty tuż przed naszą ławkę, że poszedł w out. To był dobry wygląd, po prostu nie wszedł.”

to był frustrujący finisz dla Indiany (5-4, 0-2 w Wielkiej dziesiątce), ponieważ grał wystarczająco dobrze, aby wygrać. Na drugi mecz z rzędu, dobry bieg na początku drugiej połowy dał im prowadzenie, a to przyszło z dwóch nieprawdopodobnych źródeł, strażników Al Durham i Rob Phinisee. Obaj walczyli w północno-zachodniej przegranej i odbyły się bez bramek w pierwszej połowie soboty, ale Durham wyszedł z przerwy zdobywając pięć szybkich punktów, a Phinisee dodał cztery kolejne kilka minut później, aby umieścić Indiana przed 40-37.

Franklin dodał rzut wolny, a Indiana prowadził 43-39, jego największą przewagę w grze, z 8: 59 do końca.

i wtedy Dosunmu oszalał. W ostatnich dziewięciu minutach wykonując 6 z 8 rzutów, w tym cztery rzuty za trzy punkty. Indiana nie miał na niego odpowiedzi.

przegrana zepsuła dzień kariery przez drugoligowego obrońcę Indiany, Armaana Franklina, który zakończył karierę z wysokimi 23 punktami. Wykonał 8 z 12 strzałów i był 5 na 6 z trzech punktów, trzeci mecz w tym sezonie, w którym wykonał co najmniej pięć rzutów za trzy punkty. Reszta drużyny była tylko 2 na 12 z deep.

Jackson-Davis spudłował pierwsze sześć strzałów z pola, większość z nich była kwestionowana przez Cockburna na rim. Był tylko 3-na-13 z pola w dniu, choć wiele strzałów były dobre wygląd, który po prostu nie poszedł w dół. Jego 11 punktów było rekordem sezonu.

„Kofi jest wielkim Inside presence i zmienia wiele ujęć”, Franklin powiedział o trudach Jacksona-Davisa, aby zdobyć bramkę. „Rzucili wyzwanie wielu ujęciom, ale mieliśmy świetny wygląd i po prostu nie upadli.”

Miller powiedział, że Jackson-Davis walczył o kosmos, ale po prostu nie mógł uzyskać wielu otwartych spojrzeń, aby spaść.

„Mieliśmy tylko osiem obrotów i mieliśmy dobry wygląd. To nie było idealne przez żaden odcinek wyobraźni, ale graliśmy ciężko i mieliśmy swoje sztuki.”

Indiana prowadził przez większość pierwszej połowy, budując sześciopunktową przewagę w trzech różnych okazjach, ale Illinois poszło na biegu 11-4, aby zakończyć połowę przy take 29-27 prowadzenie do szatni. Trey Galloway miał swój drugi start w sezonie, zastępując w wyjściowym składzie Roba Phinisee. W pierwszej połowie zarówno Phinisee, jak i Senior guard Al Durham nie zdobyli gola w ciągu 20 minut.

ale obaj grali kluczowe role na początku drugiej połowy, kiedy Indiana ponownie wycofał się do przodu. Durham miał pięć szybkich punktów wcześniej, a następnie Phinisee uderzył z powrotem do tyłu twarde strzały w pasie, aby dać Indianie trzy punkty przewagi. Rzut wolny Franklina dał Indianie prowadzenie 43-39, ale potem przejął go Dosunmu.

” Ayo wykonała każdy strzał w te ostatnie 10-12 minut” „On był tą różnicą, bez wątpienia.”

Dosunmu i Cockburn zdobyli 17 z 24 bramek.

„masz dwóch facetów, którzy dostają 17 bramek z ich 24” – powiedział Miller. „Ich dwa stadniny naprawdę wyprodukowały dziś wieczór.”

Dosunmu jest kandydatem All-American z powodu Illinois, który jest teraz 7-3 i 3-1 w Wielkiej dziesiątce.