największy Upsets w historii College Football

od 41-punktowych słabszych, do rekordowych powrotów, do przyciągania najdłużej w historii zwycięskich serii, najbardziej monumentalne upsets w college football są jednymi z najbardziej ekscytujących i wpływowych gier w historii sportu. Z okazji 150. rocznicy futbolu uniwersyteckiego uplasowaliśmy się w pierwszej dziesiątce największych wstrząsów wszech czasów.

Butler vs. Youngstown State

wynik końcowy: 23-21, Butler

sekcja FCS college football idzie w dużej mierze pod radarem, zwłaszcza w porównaniu do swojego odpowiednika FBS. Dlatego większość ludzi nigdy nie słyszała o jednym z największych wstrząsów w ostatnich uniwersyteckich wspomnieniach piłkarskich: Butler University nad Youngstown State University w otwierającym sezon 2018. Youngstown State wszedł do sezonu z wysokimi oczekiwaniami, wchodząc do gry w rankingu nr 24, podczas gdy Butler schodzi z przeciętnego sezonu 6-5 w 2017 roku. Youngstown State nie było tylko drużyną rankingową, ale mieli o wiele więcej talentów-przynajmniej na papierze, z 63 sportowcami na stypendium piłkarskim. Butler miał zero. W dół 21: 7 z nieco ponad 9 minut do gry, Bulldogs udało się zdobyć dwa razy i Butler trener Jeff Voris postanowił przejść do konwersji dwóch punktów do objęcia prowadzenie – ale nie trafił. Butler trailed 21-20 z 1: 20 lewo w czwartej kwarcie i po nieudanej konwersji, jedyną opcją był rzut onside. Oto Bulldogs odzyskali kopnięcie, pomaszerowali na teren bramki, a Drew Bevelhimer uderzył w 44-jardową bramkę z zaledwie czterema sekundami, aby zakończyć szokującą wygraną nad Youngstown State.

Navy vs.Notre Dame,

wynik końcowy: 46-44, Navy

w sobotę w listopadzie 2007 roku jedna z najdłuższych przegranych serii futbolu uniwersyteckiego w historii NCAA została ostatecznie przerwana po 43 latach, kiedy Navy i Notre Dame spotkali się na swoim corocznym meczu na macierzystym stadionie Notre Dame. Notre Dame przegrał pierwsze pięć meczów i wystąpił w meczu przeciwko Midshipmen z rekordem 1-7. Podczas gdy Marynarka Wojenna, z drugiej strony, była na przyzwoitym początku na 4-4. Sama gra była świetna. Navy zebrała fumble w Notre Dame 16-Jard line i prowadził go do przyłożenia do podjęcia późno 28-21 prowadzenie w czwartej kwarcie-ale Notre Dame odpowiedział przyłożeniem do remisu gry. Po trzech dogrywkach, Navy ostatecznie wyszła na prowadzenie, 46-44, co było pierwszym od 43 lat okresem, w którym Midshipmenowie prowadzili najdłużej trwającą poza konferencją rywalizację w futbolu uniwersyteckim.

Temple vs. Virginia Tech,

wynik końcowy: 28-24, Temple

1998 mecz przeciwko niepokonanym i Nr 14-rankingu Virginia Tech w Blacksburg, Va., Temple było 0-26 w meczach Big East road i tylko 1-6 ogółem. Virginia Tech wyskoczyła na prowadzenie 17-0 w pierwszym meczu, a Hokiesowie myśleli, że gra się skończyła, zwłaszcza przeciwko drużynie Temple, która miała 10 graczy, w tym pierwszorocznego rozgrywającego Devina Scotta, rozpoczynając swoją karierę dla The Owls. W starciu z Hokiesem na czwartym miejscu, Temple zebrał się za Scottem 155 jardów i dwa przyłożenia, aby zapewnić oszałamiające zwycięstwo zza pleców nad Virginia Tech. Było to pierwsze zwycięstwo Temple nad sklasyfikowaną drużyną od września. 19 sierpnia 1987, a trener Bobby Wallace powiedział, że „nigdy nie widział bardziej kontuzjowanego, pobił drużynę piłkarską”, dzięki czemu zwycięstwo było jeszcze bardziej imponujące.

James Madison vs.Virginia Tech,

końcowy wynik: 21-16, James Madison

Virginia Tech weszła do sezonu 2010 w rankingu nr 10 w kraju i była faworytem do zwycięstwa W ACC. Hokeiści przegrali już pierwszy mecz sezonu z trzecioligowym Boise State, ale następny mecz z drużyną FCS James Madison wydawał się dobrym sposobem na odbicie. JMU był ogromnym słabszym przeciw potężnej sile, takiej jak Virginia Tech – w poprzednich dwóch spotkaniach JMU został wyprzedzony przez łączny wynik 90-0 – ale Dukes utrzymali grę blisko, a rozgrywający wyciągnął Dudzik Dudzik 12-jardowe przyłożenie przypieczętowało zwycięstwo 21-16. Dudzik nazwał to „największym zwycięstwem w historii szkoły”, ale strata nie zniszczyła sezonu Virginia Tech—rozegrali razem 11 zwycięstw z rzędu i zakończyli sezon na 15 miejscu w kraju.

Carnegie Tech vs. Notre Dame,

wynik końcowy: 19-0, Carnegie Tech

idąc na pole Forbesa w Pittsburghu, aby zmierzyć się z Carnegie Tech w zimny i śnieżny listopadowy dzień w 1926 roku, Notre Dame nie dopuścił ani jednego punktu w ośmiu meczach. A trener Knute Rockne był tak pewny, że jego walczący Irlandczyk wygra z łatwością i łatwością, że nie zawracał sobie głowy pojawianiem się na meczu—ufał swoim asystentom trenerom, aby wykonali zadanie. Po bezbramkowej pierwszej kwarcie, Carnegie Tech prowadził dwa przyłożenia na prowadzenie 13-0 do przerwy i ostatecznie przypieczętował umowę bramką w czwartej kwarcie. Carnegie Tech przegrał z Notre Dame w każdym z czterech ostatnich sezonów wynikiem 111-19, dzięki czemu 19-0 zwycięstwo shutout wszystko słodsze dla Tartans.

Howard vs.UNLV,

wynik końcowy: 43-40, Howard

UNLV był tak faworyzowany w tym meczu 2017, że Las Vegas nawet nie przejmował się rozdziałem punktów. Niektóre inne agencje bukmacherskie wymieniły jednak UNLV jako faworyta 45-punktowego nad Howardem. Howard otrzymał 600 000 dolarów za grę w UNLV, część typowych „gier gwarancyjnych” futbolu uniwersyteckiego, kiedy mała szkoła otrzymuje pieniądze od Dużej szkoły na podróż na stadion i prawie gwarantuje zwycięstwo dla drużyny gospodarzy. Jednak Howard popsuł przypuszczalne uderzenie dzięki 330 jardom ofensywnym i trzem przyłożeniom Caylina Newtona (młodszego brata cama Newtona), które pomogły Bizonom utrzymać się na oszałamiającym zwycięstwie 43-40 nad ich przeciwnikiem FBS.

: 21-20, Oregon State

University of Washington zakończył sezon 1984 w rankingu nr 2 w kraju i udał się do swojego meczu otwarcia sezonu ’85 z ufnością, jak jego przeciwnik Oregon State przegrał z przewagą 97-0 w swoich ostatnich dwóch meczach. Bobry były 38-punktowymi słabszymi przeciwnikami UW, a ich początkujący rozgrywający i główny odbiorca odpadli z gry z powodu kontuzji. Ale z 1: 29 lewo w czwartej kwarcie, Oregon State przechwycił Huskies cztery razy, i zablokował punt i odzyskał go w strefie końcowej, aby objąć prowadzenie i ostatecznie wygrać mecz.

Notre Dame vs. Oklahoma,

wynik końcowy: 7-0, Notre Dame

kto ma najdłuższą passę wygranych w historii college football? To był Zespół Oklahoma Sooners z lat 1953-1957, który miał 47-meczową passę i wydawał się nie do pobicia po back-to-back krajowych tytułów—tak bardzo, że Sports Illustrated umieścił na okładce halfback The Sooners z nagłówkiem: „dlaczego Oklahoma jest nie do pobicia.”Kiedy Notre Dame przybył do Normana, aby zmierzyć się z numerem 2 Oklahomy, Sooners byli 19-punktowymi faworytami. Gra była walką obronną w obie strony-żadna z drużyn nie zdobyła punktów UNIL The Fighting Irish zakończyła 20-play, 80-Jard drive pod koniec czwartej kwarty, aby przypieczętować 7-0 shutout i zdenerwować zwycięstwo nad Oklahomą, dzięki czemu Sooners ’ pierwsza porażka shutout w 123 meczach.

Stanford vs. USC,

wynik końcowy: 24-23, Stanford

w meczu Stanford był 41-punktowym słabszym przeciw USC, a druga Studentka redshirt Tavita Pritchard miała rozpocząć karierę w Cardinal. W drugim rankingu Trojans weszli do meczu, wygrywając 35 meczów u siebie, podczas gdy Stanford miał rekord 1-3 i nie miał zwycięskiego sezonu od siedmiu lat. Stół został ustawiony dla USC, aby całkowicie zdominować, ale 12 lat później, pamiętamy grę jako jeden z największych wstrząsów w historii futbolu uniwersyteckiego. W pierwszym sezonie Jim Harbaugh jako trener, pięć wymuszonych obrotów Stanforda i zablokowany dodatkowy punkt pomogły utrzymać grę blisko, ale to Pritchard 10-jardowe przyłożenie na czwartym down z 49 sekundami pozostałymi w czwartej kwarcie, które przypieczętowały umowę na zwycięstwo Cardinala.

Appalachian State vs.Michigan,

wynik końcowy: 34-32, Appalachian State

Michigan zapłacił Appalachian State 400 000 dolarów, aby przyjść do Ann Arbor i zagrać w otwierającym sezon meczu przeciwko Wolverines. The Appalachian State Mountaineers wygrali dwa mistrzostwa FCS z rzędu i byli potężnym programem FCS, ale pojedynek z numerem 5-rankingowym programem FBS wydawał się łatwym zwycięstwem dla Wolverines. Jednak 24-jardowa bramka zawodnika stanu Appalachów Juliana Raucha sprawiła, że alpiniści znaleźli się na szczycie z 26 sekundami, co zakończyło jeden z największych wstrząsów w historii futbolu uniwersyteckiego.