Skład startowy NASCAR na niedzielne Folds of Honor QuikTrip 500 Na Atlanta Motor Speedway

powrót NASCAR ’ s Cup Series z covid-19 quarantine zbliża się do pełnego koła z Folds of Honor QuikTrip 500 Na Atlanta Motor Speedway. Zaplanowany na niedzielę powrót na 1,54 mili speedway, którego weekend 13-15 marca został nagle przełożony. Załogi i przewoźnicy podróżowali do Gruzji tylko po to, aby zawrócić w prawo z decyzją, która wywołała dwumiesięczne zawieszenie koronawirusa.

tym razem zespoły wrócą z doskonałymi warunkami: 87 stopniowa pogoda przewidywana na niedzielę i tylko 10% szans na deszcz. Ale widmo wirusa pozostaje przez skrócony weekend wyścigu, który nie pozwala na jedno okrążenie treningu lub kwalifikacji.

zamiast tego, po raz kolejny kolejność początkowa została skompilowana poprzez losowanie. Kierowcy zostali umieszczeni w jednej z czterech grup na podstawie ich statusu czarterowego i pozycji ich zespołu w punktach właścicielskich.

miejsca 1-12 zostały wylosowane pomiędzy drużynami zajmującymi miejsca od 1 do 12 w klasyfikacji właścicieli.

miejsca 13-24 zostały wylosowane wśród drużyn sklasyfikowanych od 13 do 24 w klasyfikacji właścicieli.

miejsca 25-36 zostały wylosowane tylko wśród drużyn czarterowych (gwarantowane miejsca w siatce), które zajęły 25. miejsce w rankingu.

pozycje 37-40 zostały ustalone przez właścicieli punktów wśród czterech „otwartych” zespołów, które muszą ścigać się na prędkości za każdym razem.

czterdzieści zespołów zostało zgłoszonych na 40 miejsc w tabeli, co oznacza, że nikt nie zakwalifikował się do tego wyścigu. Chase Elliott wylosował szczęśliwy numer z pierwszej dziesiątki kierowców i wystartuje z pole position.

not kwalifikacyjnych

• Chase Elliott (1.) ma swój pierwszy biegun w karierze Cup Series na rodzinnym torze. (To 90 minut jazdy do Dawsonville). Elliott ma tutaj przyzwoite wyniki (10,5 średniej mety), ale nadal nie prowadził okrążenia na tym torze w czterech startach.
  • Aric Almirola (2.) rysuje się od tyłu do tyłu. Ale on jeszcze nie skończył pracy, wciąż szuka swojego pierwszego finiszu top-5 w 2020 roku.
  • Joey Logano (3.) ma sześć prostych startów w top-10.
  • John Hunter Nemechek (18.) wylosował najlepsze miejsce startowe wśród żółtodziobów.
  • JJ Yeley (30.) wraca do nr 77 Spire Motorsports w tym tygodniu. To jego trzeci start w tym sezonie dla tej drużyny.
  • Josh Bilicki (32.) przenosi się do No.27, którego właścicielem jest Rick Ware Racing. To jego pierwszy start w RWR w 2020 roku i trzeci w Pucharze w tym sezonie.
  • Garrett Smithley (34.) wraca do nr 53, również należącego do RWR, po tym, jak Bayley Currey prowadził samochód na Bristol Motor Speedway w ostatni weekend.
  • Reed Sorenson (40.) wraca do Tommy Baldwin Racing. To jego pierwszy start w Cup od Darlington w zeszłym miesiącu, łącząc się z zespołem, dla którego jeździł na pełny etat w 2014 roku.