a Notre Dame 1988-as országos bajnoksága

január 1, 1990; Miami, FL, USA; fájl fotó; a Notre Dame ír vezetőedzője, Lou Holtz az Orange Bowl-ban a Colorado elleni győzelmüket követően távozik a pályáról. Kötelező hitel: fotó: USA TODAY Sports 6 Copyright USA TODAY Sports

itt ünnepeljük az ezüst évfordulós csapatot, Holtz bajnokait az 1988-as szezonban.

1987-bajnokság előtti év Deja vu

1987 a hamu ízével zárult. A Michigan, az SC és az Alabama feletti győzelmek felkeltették a reményeket, amelyek a bosszantó szezonban véget vetettek a Penn Stae-nek a State College hidegében, a Miami Hurricanes-nek a napsütötte Orange Bowl-ban, majd Texasnak a&M a felhős Cotton Bowl-ban. A 80-as években az írek bowl hősöket készítettek a korábban megkülönböztethetetlen Buck Belue of Georgia – ból és Bucky Richardson az Aggies-ből.

egy új Támadóvonal edző

de Lou Holtz visszatért dolgozni bosszú tavasszal. Lou jól érezte magát a hátvédjével, Tony Rice-szal. Megbízható védelmi koordinátor Barry Alvarez. És Lou új Támadóedzőt vett fel. Joe Moore-nak hívták, és Joe nem sok időt vett igénybe, hogy “megtanulja a Notre Dame kultúrát.”Moore kapott után erőteljesen, azonnal, Teve lógott az ajkáról.

Cerrato elfoglalt volt a toborzással, Lou pedig megemlítette, hogy használhat némi extra sebességet, így Vinnie, keletről nyugatra dolgozik, megállt Wilkes-Barre-ban, jobban hozzászokott ahhoz, hogy ezeket a nehéz combokat gyártsa, nem pedig a gyors lábat, de elkapott egy Raghib Ismail nevű játékost, becenevén “rakéta.”

ennek ellenére a menetrend ijesztőnek tűnt.

biztos, hogy Michigan eljön Soiuth Bendbe, de tehetségesek voltak, és október Idesén jöttek be a Miami Hurricanes és az ingerlékeny, megvető, zsíros Jimmy Johnson. Az 1988-as alapszakasz a Colosseumban ér véget, ahol Rodney Peete arra készült, hogy dicsőségre vezesse a trójaiakat.

Juhé! Miami csak egy meccset veszített, felzaklatta Penn State ban ben Tempe, Johnson második éve óta. Ők voltak a címvédő nemzeti bajnokok.

tavaszi ígéret

Lou, mint ahogy a csapata tavasszal nézett ki. A támadó vonal válaszolt, divat, Joe Moore-nak. Andy Heck, most költözött át TE, virágzott, mint a szerelés szemben Dean Brown. Két gyerek katolikus iskolákból, Tim Grunhard a St. Laurence és Tim Ryan a Kansas City-i Rockhurstből, ők voltak az őrök, akik Mike Heldt mellett álltak. De Moore szerette a mélységet,és olyan játékosokat szeretett volna, mint Mike Brennan és Joe Allen. Október közepére ez fontos lenne.

Tony Rice már jól érezte magát a ’87-es tűzkeresztség után, braxston Banks és Anthony Johnson pedig a junior stabilizáló erők Mark Green mellett, a nagymenő sophs Tony Brooks és Ricky Watters mellett. Watters emellett yalie Pat Eilersszel és Steve Alanizzal is együtt dolgozott. Derek Brown telivér volt a Tight Endben.

Lou jól érezte magát azzal, amit Alvarez épített a labda védekező oldalán.

Chris Zorich, a CVS-től ott a Chicago Skyway-n, miután felemelte a súlyokat (sok közülük), és ’87-ben újoncként akklimatizálódott, készen állt a Nose Guard-ra. George Williams és Jeff Alm mellé állt. Az Ír névlegesen 4-3-at játszott, de az átalakított hátvéd Frank Stams gyakran a földön tartotta a kezét. Volt új alapított atlétika külső linebacker wit Andre Jones, Flash Gordon és mercurial Gólya Arnold Ale. Ned Bolcar kemény belső védő volt, de tartaléknak kellett lennie a stalwarts Wes Pritchett és Mike Stonebreaker mögött.

a másodlagos volt a legjobb az Ír volt egy darabig. Todd Lyght egy egész amerikai jelölt volt a cornerbacknél. szemben swift Stan Smagala. George Streeter biztonsággal indult az átalakított vevővel szemben Pat Terrell, val vel elcsépelt Southall a vezető Mentés. Lou és Alvarez egy kis időt töltött Stams és Terrell megbeszélésével, valamint a labda támadó oldaláról való átmenetükkel. Alvarez nemcsak azt gondolta, hogy a lépés nem lesz problematikus, hanem azt is, hogy egyik vagy mindkettő játékkészítő lehet. Fiú! Üdv!

LÁTTAD EZT?

a Notre Dame-ban különleges, amikor egy gólya csak viharral veszi a gyakorló mezőt. Browner és Bradley, Bobby Taylor később, és Igen, Virginia, Ron Powlus, a kulcscsont előtti sérülés, a következő évtizedben.. De ez a fickó megállította az embereket, és megnézte, mikor lesz az akcióban. Rocket Ismail volt a leggyorsabb ember, aki valaha játszott a Notre Dame-ban, megfoghatatlan volt, és imádta a játékot. Rocket Ismail nem csak volt ” ez “ő volt” ez.”

HO HO HO HO

csodálatos aluljárók voltak, amikor Bo Holtzot játszotta. Ő és Lou különböző időpontokban voltak asszisztensek Woody Hayes alatt.

ez egy jó Michigani csapat volt. Bár 0-2-re indulna, a két vereség a Notre Dame és a Miami,
és a Wolverines nem veszítene újra, beleértve a szezonzáró Rose Bowl győzelmet az USC felett.

aztán volt egy másik tényező. Bo 1988-ban 20.éve volt a kukorica és a kék edzőjeként, és egyik specialitása az volt, hogy egymást követő években nem veszített ugyanattól a csapattól. Bo-val és Michigannel csak háromszor történt meg, ’75-ben és ’82-ben Ohio államban és ’85-ben Iowában. Az írek alaposan, 26-7-re verték Michigant Ann Arborban 1987-ben. És Bo nem akarta megismételni.

az írek korai előnyt szereztek egy Lou Holtz specialitáson, egy speciális csapat touchdownján.. Will-of-wisp Ricky Watters kígyózott keresztül
a Wolverine punt csapat egy felvillanyozó 81 yardos TD. Aztán Reggie Ho, mind az 5 ‘5″, mezőnygólt adott hozzá, az írek pedig 10-0-ra vezettek. Az Ír földi játék, az első kirándulásuk során Joe Moore reszelős torkú vezetése alatt, folyamatosan behatolt Michigan területére, de nem tudta a labdát a végzónába ütni. De elég közel volt Reggie Ho-hoz, és újabb mezőnygólt rúgott 13-0-ra.

a játék egy ritka éjszakai játék volt South Bendben, és a hívők Rozsomák vérét keresték a Holdon. De Bónak nem volt semmije.. A Wolverines Visszaviharzott a Tony Boles kickoff visszatérés egy 1 yardos merülés Leroy Hoard, majd, a harmadik negyed elején, egy yardos TD, amelyet Mike Taylor vezetett. Hirtelen Michigan 14-13-ra vezetett. Az ír szurkolók torkában csomók voltak a lelátón, de az Ír játékosok torkában nem.

Ho a negyedik negyed elején bevágta harmadik mezőnygólját, az írek pedig 16-14-re vezettek.. Míg a fiatal ír vonal 222 rohanó yardot nyitott meg a nap folyamán, Michigan folyamatosan támadott, Mike Gilette pedig egy mezőnygólt vágott a see-saw csatában 17-16-os Kukoricáért és kék vezetésért.

az írek makacsul földelték Ho negyedik mezőnygólját és 19-17-es ír vezetést 1:13-mal. Michigan vette az ezt követő kickoff és volt egy dühös rally, de nem tudott elég közel, és Gilette hosszú, késői field goal kísérlet széles volt. Végeredmény: Notre Dame 19-Michigan 17. Az írek 1-0-ra vezettek. Hú!

de Miamiban kell játszanunk!?!

mindenki szeme fordult október 15, 1988. Miami és Jimmy Johnson. A Canes volt Steve Walsh, Randall Hill, Russell Maryland, Cleveland Gary, Rob Chudzinski, Greg Mark, Randy Shannon, Bernard “Tiger” Clark, és egy srác nevű Maurice Crum. A hurrikánok az utolsó négy találkozón összesen 132-20-ra elpusztították a Notre Dame-ot. Az öreg Port Arthur Jimmy-nek, Janis Joplin középiskolai osztálytársának volt ez a vigyora, és a tehetsége, hogy alátámassza.

Ó, a Florida State Seminoles az előszezon közvélemény-kutatásaiban az 1.helyet szerezte meg. a ‘ Noles ünnepelt tipikus osztály és grace, hogy egy rap videó. Aztán az Orange Bowl-ban Miami megcsinálta a rapjét, a ‘Noles-t 31-0-ra verte. De a ‘ Noles-nak mindig megvan az a rap videó!!

building on Michigan

az írek legközelebb Kelet-Lansingba utaztak, hogy találkozzanak a Spártaiakkal, és szembeszálljanak George Perles szeretett 4-3-as mutatványával. A spártaiak korai mezőnygólt szereztek 3-0-s vezetésért. Míg Holtz perles védelméhez igazította játékait, az írek is képesek voltak “ekézni”, még két mezőnygólt szerezve Reggie Ho-tól 6-3-as félidei vezetésért. Ho most elszámolta az utolsó hat Notre Dame-pontszámot. Holtz a félidőben marhaled csapatait, az írek pedig a második félidőben közel 200 yardot rohantak, Rice pedig a harmadik negyedben az 8-ról csíkozott 13-3-as munkaszámmal. Holtz behelyezte új fegyverét, Rocket Ismail mint a punt block csapat vége. Punt blokk, nem punt visszatérés. Tehát Ismail blokkolta a puntot!!

Alvarez védelme igaznak bizonyult, Mike Stonbreaker pedig 39 yardos interception visszatéréssel juttatta el a tőrt Spartyhoz, a negyedik negyedben elért touchdownért és az utolsó 20-3-as margóért.

a Linebacker Illuminátusok összegyűltek, a léchez hasaltak, és két meccs után életfenntartó géppel jelentették be az Ír támadót.

aztán Purdue-val játszottunk, vissza South Bendbe. Notre Dame 52-Purdue 7, zavarba hozva mind a kazánokat, mind az eltompult Illuminátusokat. Ennél is fontosabb, hogy volt egy játék, amely arra késztette az Ír rajongókat, hogy “ezúttal más.”A Notre Dame sharp 14-0-s vezetéssel az első negyed végén a kérdés még kétséges volt. Aztán Rice dobták Rocket Ismail egy 54 yardos touchdown pass. Ó, igen! Az írek a második negyedben még háromszor csengettek, 42-0-s félidei vezetésért.

Otthon maradva az írek szórakoztatták Stanfordot, edzője Jack Elway, inkább atyaként, mint futballedzőként jegyezték fel. Az Ír támadás most elérte a lépést, és a félidőben 28-7-re volt Stanford, mielőtt 42-14-re lezárta az üzletet. Úgy tűnt, hogy a rizs járókelőként javul.

az íreknek már csak egy meccsük volt Miami előtt, egy pittsburghi kirándulás Mike Gottfried Panthers-ével. Az írek először egy rendkívül sportos hátvéd, Darnell Dickerson előtt álltak. Nagy volt, megfoghatatlan, és vissza tudta állítani és eldobta a labdát a néhány alkalommal, amikor kipirult a zsebéből. Alvarez védelme nem volt rejtély Dickerson és Gottrfried számára, és az Ír támadás, kiegészítve a következetes Ho késői mezőnygóljával, ideges 17-14-es vezetést adott a Notre Dame-nak a félidőben a rainy Pitt stadionban.

Pitt soha nem gurult át, de a Notre Dame védelme a második félidőben szigorodott, és két mezőnygólig tartotta a Panthers-t, míg a harmadik negyedben a braxston Banks touchdownja és a negyedik negyedben a steady Mark Green 30-20-as győzelmet hozott az íreknek. A jó hír az volt, hogy az írek 5-0-ra voltak először 1980 óta, Devine tavaly. A másik jó hír az volt, hogy a Pitt kirándulás nem hagyja az íreket túl magabiztosnak Miamiban.

Építsd fel

volt egy örvény az érzelmek a Notre Dame campus, nem mindegyik jó. A később betiltott “katolikusok kontra elítéltek” pólók nagy eladók voltak.

a Miami nagyszerű játékosokkal, swaggerrel és 36 meccses győzelmi szériával érkezik. És egy vezetőedző, aki imádta a figyelmet, hogy villámhárító. Ez volt az első nagy meccs az egyetemen az 1980-as Michigani meccs óta, és a pole pozícióért lenne a szavazásokon. A Notre Dame-ban a győzelem mind várható, mind hagyományos. De nincs semmi, hogy lesz a lé folyik a Notre Dame közösség elég, mint hogy az esélytelenebb egy nagy játék. És Louis Leo Holtz, aki egész életében hátrányos helyzetű volt, szerette, ha bedobták a briar patch-be, ahonnan a hátrányos helyzetűek származtak.

bemelegítő a pályán aznap Maurice Crum, egy linebacker Miami, Andre Jones, egy OLB Notre Dame. Később mindegyiknek volt egy fia, aki a Notre Dame-ban játszott.

Miami mindig életre kelt az úton, amikor megpróbálta az első megfélemlítést és a hazai szurkolókat visszahelyezni a helyükre. A játék előtti bemelegítések során a vesszők végigfutottak a Notre Dame csapatán, és számos Notre Dame játékosba ütköztek. Lökj meg, lökj meg, mi? Nos, verekedések voltak az Északi Végzónában. Két adag tesztoszteron és adrenalin volt.

az öltözőben Holtz álszent lett, és figyelmeztette játékosait a verekedésre, és elbocsátással fenyegetőzött, ha valaki verekedni kezd.
de soha senki ne hagyja veszendőbe menni a válságot(vö. Ou-Arkansas 1977, ND-SC később az évben-Brooks / Watters) Holtz felajánlotta, hogy
ha Miami a meccs után harcot indít, akkor az írek számára tisztességes játék volt visszavágni-és nyerni, egy feltétel mellett-“Mentsd meg nekem Jimmy Johnsont.”A játékosok ballisztikusan távoztak az öltözőből, és a pályára rohantak. Lou most úgy meséli el a történetet, hogy nem fejezte be az előjáték megjegyzéseivel. Ennek ellenére a csapat kirohant, megérintette a táblát, kilépett az alagútból………

október. 15, 1988

fényes, napos, labdarúgó idő Michiana. A campus volt, hogy a különleges aura, az aroma egy pörkölt egyenlő részek adrenalin,
vitriol és várakozás, hogy már pároljuk egész héten. Nem ezeket a jegyeket adta el a fogorvosnak vagy az orvosnak. Ezeket tartotta meg.

a harcoló írek először vért vettek, Stams csapta ki a labdát Walsh kezéből, de az írek nem tudtak megtérni.

de az írek támadtak, és később megszerezték a játék első touchdwonját egy Tony Rice kapuson 7 yardról, a vonal jobb oldalán nagyszerű blokkokat és Tony Brooks finom blokkját követve—7-0-ra az első negyedévben.

a vesszők a második negyedben visszavágtak Walsh rövid passzával Andre Brownnak, hogy 7-nél csomózzák az eredményt.

a második negyedben az írek voltak a legjobbak a negyed nagy részében, hosszú, 57 yardos passz Ismailnek, amely egy kilenc yardos passz által korlátozott meghajtót állított fel Rice-től késéssel Braxston Banks a pontszámért. Később a Mishawaka Barlangcsalád banks után “Braxston” – nak nevezte kisfiukat. Nem sok ember Mishawaka nevű ” Braxston.!!”14-7 ír.

aztán jött a játék, amely a Notre Dame Stadion legnagyobb kitörését okozta a ’77-es green jersey-i belépés óta. Ez szakács fel a két védő, akik átalakultak a bűncselekmény Walsh visszaesett, erősen zaklatta Frank Stams kapott egy kicsit túl sok levegőt a labda alatt, és lecsapott, egy vevő lépés, kezek és folyékonyság, Pat Terrell kikapta a labdát a levegőből, és száguldott a south eend zóna 60 yardot, és egy csodálatos és eszelős 21-7 vezetést. Az út volt! Vagy nem.

azok az emberek, akik Miamit nézték, 31-30-as győzelemért térnek vissza Ann Arborba, legyőzve a 30-14-es hiányt 5 perc múlva, majd deja vu-t szenvedtek. Johnson és Walsh felállt a jets – re, és 14 pontot gyűjtött a büszke Notre Dame védelem ellen mindössze 2 perc 30 másodperc alatt. A félidőben 21-21 volt az állás, a félidőben komoly, nem morózus szurkolók vándoroltak a csarnokba. Az állkapcsokat összeszorították. A játék a felépítésnek megfelelően élt. És még néhány.

ideges, de izgatott rajongók visszatértek a lelátóra. Egy mezőre tartoztunk a hatalmas vesszőkkel. De az biztos, hogy a Notre Dame-hoz tartoztak.

a harmadik negyed közepén Johgnson hagyta, hogy a türelmetlenség és az önhittség a legjobbat hozza ki belőle. A negyedik és a harmadik a saját 46, Johnson elment egy régi készenléti, a hamis punt. De nem túljárni Lou Holtz speciális csapatok, sőt, a csapat nem ” menteni Jimmy Johnson nekem.”A Miami rajongók szeretnek jak a Cleveland Gary játékról, de ez volt a második félidő támaszpontja. A hamis punt. Az A Notre Dame kitömve.

megragadva a pillanatot, a következő játékban Rice hosszú ideig Watters felé ment a 3 yardos vonalig. Azután, a következő játék Pat Eilers, a titkos fegyver, galamb a három. beütöttem. Ír 28-Vesszők 21. Holtz, öt évvel később, használja ezt a “váratlan Fegyver” trükk egy nagy játék küldő kevéssé használt Adrian Jarrell körül jobb végén egy harminc yard fordított ellen Florida State.

később a harmadik negyedben Jeff Alm beesett egy sávba, és elfogott egy passzt, és az írek elég közel vonultak le Reggie Ho mezőnygóljához, mivel a harmadik negyed 31-21-es vezetést eredményezett.

körülbelül 2 perc telt el a negyedikben, Carlos Huerta 23 yardról rúgott egy fild-gólt, a Notre Dame 31-Miami 24 volt.

Miami vezetett, és 6 perc van hátra, kopogtatott az ajtón, és Walsh dobta Cleveland Gary, aki elvesztette a labdát, és úgy döntött, egy fumble Notre Dame talpra annak 1.

valamivel több mint 3 perc maradt, Stams ismét megütötte Walsh-t, kényszerítve egy tapogatózást, amelyet Zorich felépített. De Rice, Randy Shannon leendő cukornád-edző kényszere alatt, felköhögte a labdát az 20 belsejében.

az idő megállt. A játék óra tűnt ragacsos és kocsonyás, mint Dali híres óra.

45 másodperc van hátra, mint Miami első pontszámához, Walsh eltalálta Andre Brown egy 11 yardos touchdownért Notre Dame 31, Miami 30.

az igazság pillanata. 2 pont konverzió. Úgy tűnt, hogy a sorsnak szüksége van erre a pillanatra. 59,075 a lábukon. George Williams nyomást gyakorolt Steve Walsh – ra, Pat Terrell pedig könnyedén elütötte a labdát Leonard Conley elől.

az írek kifut, miután az oldalsó rúgást a South Bend Adams Anthony Johnson helyreállította.

az Ír rajongók félrebeszéltek. A sorozat véget ért. Johnsont és a vesszőket legyőzték. Ott maradtak a partikon és a bárokban, és egy meglepő szám felnézett a tévéképernyőre aznap este, hogy megnézze Kirk Gibson csodálatos otthoni futását Rollie Fingers ellen, és az A ‘S Scully felajánlotta” egy olyan valószínűtlen év alatt, a lehetetlen megtörtént ” egy idézet, kettős alkalmazás.

az írek tovább dolgoztak a menetrenden, egy hónappal a háromfejű szörny harmadik feje előtt az alapszakasz menetrendjében (USC, a Colosseumban, Michigan és Miami után)

a légierő South Bendbe és a támadásra érkezett, élvezve a lehetőséget, hogy a Canes-nél kevésbé csillagszerű védelem ellen játsszon, könnyedén gurult és 41-13-ra nyert.

a csalódás a következő héten következett be Navy ban ben rozoga régi Emlékstadion ban ben Baltimore. A desultory, de nyerő teljesítmény, az Ír nyikorgott, 22-7, érvényesítő Holtz “mantra” félek, hogy a halál, a University of Navy.”Aznap este a veretlen UCLA Washington államba esett, megtisztítva a logjam – ot az USC-Notre Dame játék Hálaadás hétvégéjén Los Angelesben.

Rice a következő héten érkezett, és az írek két különleges csapatrekordot állítottak fel. Az egyik vidáman csörömpölte Holtzot, a másik öklendezett. Rocket Ismail két kickoffot hozott vissza egy touchdownért, tyng a Notre Dame által felállított rekord Paul Castner 1922-ben a mighty Kalamazoo ellen. Az írek sebességben voltak, a félidőben 31-6-ra vezettek, 54-11-es győzelemmel végeztek.

az Ír rohanó támadás ebben az évben kiegyensúlyozott volt, és a szezon végi összesítésben Rice 700 yardot, Brooks 667-et, Green pedig 646-ot mutatott. Johnson, Culver és Banks több mint 100 yardot rohantak.

a negyedik negyedben egy újabb ír touchdown után Rice blokkolta az extra pontot, Billy Stone pedig a Notre Dame
végzónájába vitte 2 pontért, ez az első ilyen védekező átalakítás kettőre az NCAA történetében. Holtz kevésbé volt izgatott, amikor így beírta a rekordkönyvet
.

Penn State volt az idősebb nap, és a Nits a szokásos harcot folytatta, 502-179-re túlszárnyalva, de az eredménytáblán.
Rice gólt szerzett az első negyedben, Mark Green a seond-ban, Penn State utolsó második mezőnygólja pedig a félidei Notre Dame 14-Penn State 3. A harmadik negyedben Rice 67 yardert dobott Ismailnek, a végső különbség pedig 21-3 volt.

az írek 10-0 voltak, csakúgy, mint az USC trójaiak , a Pac-X Bajnokok, Rose Bowl bound, aki Rodney Peete karját lovagolta, hogy 346-135-re felülmúlja az ellenfeleket. A Rock alkotásának nagyszerű és dicsőséges történetében, a futball legnagyobb keresztező rivalizálásában még soha nem volt az USC-ND játék ellenfelei az 1.és a 2. helyen. Most, 1988-ban, voltak.

USC a Colosseumban

a”Die Hard” volt a legjobb film 1988-ban, a Los Angelenos pedig azt hitte, hogy a Colosseum a Nakitomi Plaza, Larry Smith pedig Bruce Willis John Mcclainje, Lou Holtz pedig úgy végzi, mint Hans Gruber..

“objektív” Keith Jackson hívta a játékot.

Lou az Arakansas ou 78 Orange Bowl-i meccse előtti játékosát felidéző mozdulattal elküldte Ricky Watterst és Tony Brookst, miután elkéstek egy találkozóról. Lou útja vagy az autópálya!

a játék elején, amikor az írek a saját end zone-jukban voltak, Rice visszament mélyen a end zone-ba, és kibontotta a beatury-t Ismailnek, ezzel az íreket kiiktatva harms útjából. Az” Objective ” Keith Jackson apoplektikus lett, és ragaszkodott ahhoz, hogy Rice kívül legyen a célzónán. “A gyűlölet vakká tesz, Keith!”És továbbra is ragaszkodott hozzá!!

a játék kevesebb, mint 5 perc régi, Holtz hívott egy kenyér és vaj játék, a lehetőséget, hogy a bal oldalon. A magasztalt USC rush védelem elkapta szunyókálás, Mark Carrier szembe két játékos, Mark Green és Rice. Carrier, elkapta a Scylla és Charybdis között, Mark Green-t választotta, Rice pedig 65 yardon sétált a 7-0-s vezetésért. Később a negyedben az írek az USC gólvonalához vonultak, Mark Green pedig beütötte a 14-0-s vezetésért. Az egyetlen emlős trójai színek elégedett ebben az időben volt Traveler, aki még nem tört meg a verejték.

Lat a második negyedévben a trójaiak Scott Lockwood rövid távon ütötték az első pontszámukat. Az eredménytábla Notre Dame 14-USC 7-re változott, amikor az utazó kivégezte azt a gőgös ló-táncot.

a trójaiak gyorsan visszaszerezték a labdát, a tömeg pedig hősük, Peete után ordított, hogy egyenlítsen. Rodney Peete-bemutatom Stan Smagalát. St., Laurence Stan tökéletesen elolvasta, elfogta a labdát, majd egy 64 yardos TD-vel átcsúszott a zavaros trójai támadáson. Stan segített egy decleating blokk Frank Stams a Peete. 20-7 Notre Dame a félidőben.

a második félidőben a védekezés érvényesült, és a Notre Dame védelme a hatalmas trójaiakat csak egy harmadik negyedbeli mezőnygólig tartotta.
a negyedik negyed elején, amikor az írek most elhasználták a trójaiakat, az idősebb Mark Green az 1 yardos vonalról rohant be, és 27-10 ír volt. A komor trójai hűséges kilépett, és elindult Julie-hoz, hogy elfojtsa nemzeti bajnoki bánatukat.

az írek veretlenek voltak. Az írek #1!

Notre Dame versus West Virginia-Fiesta Bowl

Nyugat-Virginia volt egy varázslatos veretlen szezon alatt Don Nehlen. A Pittsburgh-ből toborzott, ágyúval felfegyverzett és gyors lábú Harris őrnagy egy hatalmas, veterán támadósor mögött tevékenykedett, a hegymászók 472 pontot szereztek 11 meccsen, több mint 42 meccsen. A Boston College-ban 59-et, a Penn State-ben pedig 51-et lógtak. Az írek Darnell Dickersonnal küzdöttek. Harris egy szinttel feljebb volt.

Lou Holtz a nyugat-virginiai Follansbee-ben született. Ismerte az államot, ismerte a kultúrát, tudott egy kicsit a lehetőségről. Tudta, hogy Nehlen és a hegymászók hogyan támadnak rá. Lou készen áll, és biztosítja, hogy a csapata is. Az írek meghódították Michigant, Miamit és az USC-t. A cserbenhagyás nem volt a kártyákat.

Stams Korán szögezte le Harris őrnagyot, a földbe hajtva. Harris megsérült a vállán. Az írek módszeresek és elkerülhetetlenek voltak. Lassan kezdtek, 45 yardos mezőnygólért vezetett Billy Hackett. Később az első negyedben, az írek 1 yardos zuhanást kaptak az állandó Anthony Johnsontól, de, mint ’88-ban gyakran történt, az extra pont hiányzott. Notre Dame 9-WVU 0 A negyed szünetben.

az írek tovább csiszoltak, és Rodney Culver 5 yardos TD-vel lefelé mozdultak. 16-0. A hegymászók megszerezték első pontszámukat,de csupán 29 yardos mezőnygólt. Alvarez védelme nyüzsgő volt, és gyorsabb volt az oldalvonalnál, mint a Mounties. Aztán Rice egy gyönyörű keresztezési mintát dobott Rocket Ismailnek egy 29 yardos TD-passzért és egy 23-3-as vezetésért. Baumann a Hegymászóktól egy mezőnygólt adott a félidő előtt, a Fiesta Bowl eredménytáblája pedig így szólt: Notre Dame 23-West Virginia 6.

az íreknek csak ki kellett tartaniuk a második félidőben. Ho hozzáadott egy mezőnygólt 26-6-os különbséggel, de a Mounties visszavágott, Harris pedig TD-passzért és 26-13-as ír vezetésért találta el Grantis Bellt. A kérdés technikailag még mindig kétséges volt, de az írek válaszoltak, és a 4.negyed elején Rice egyedül találta Frank Jacobsot a végzónában egy TD-passzért. Rice futott a két pont konverziók és ez volt a döntő 34-13. A WVU későn szerzett gólt a 34-21-es döntőben.

az írek 1988-ban Országos bajnokok voltak. Holtz hosszú odüsszeiája Nyugat-Virginiától Kent államig Ohio államig William és Mary NC államig a Jets Arkansasig Minnesotáig South Bendben végződött, és az 1988-as nemzeti bajnoki trófea is ott végződött.

25 évvel ezelőtt. Ebben a szezonban valamilyen módon a Notre Dame ünnepli ennek a csapatnak az ezüst évfordulóját. Nekünk is kellene!