Aaron Holiday

Freshman seasonEdit

Holiday belépett a Los Angeles-i Kaliforniai Egyetemre, olyan kitartó védőként, aki képes teljes bírósági nyomást gyakorolni. A Bruins elleni kiállítási játék után Cal State Los Angeles edző Dieter Horton csodálta a zavarás képességét, “kis tasmán ördögnek nevezve védekezésben”. Holiday és társa toborozni Prince Ali hozta szükséges mélységet UCLA, akik vékony őr az előző szezonban. Ünnepnapon a Bruins harmadéves edzője, Steve Alford rendelkezett a legtermészetesebb pontőrrel, aki az iskolában volt. Remélte, hogy a gólya segíthet megkönnyíteni a labdakezelési feladatokat a hivatalban lévő pontőrtől Bryce Alford, az edző fia, aki hatékonyabban tudta elkapni a labdát és lőni. A San Diego Állam elleni összecsapásban, amelyet Bryce Alford többnyire sérülés miatt hiányzott, Holiday erős aztékok elleni teljesítménye arra késztette edzőjüket, Steve Fisher, hogy “messze a legjobb játékosnak nevezze a padlón”.

az UCLA A 2015-16-os szezont Holidayvel kezdte, alforddal és Isaac Hamiltonnal együtt, három Gárda felállásban. Hamilton is játszhatott volna pontvédőt, de Holiday és Alford osztozott a feladatokban. A szezonnyitón Holiday és Tony Parker fejenként hat forgalommal rendelkezett, mivel az UCLA 23-szor fordította a labdát 84-81-es hosszabbításban Monmouth ellen. December 3-án, 2015, Holiday volt 10 pont, hét gólpassz, nyolc lepattanót egy 87-77 ideges felett No.1 Kentucky, a Bruins első győzelem a legmagasabb rangú ellenfél óta 2003. Január 9-én, 2016, ő tette a go-ahead hárompontos mezőnygól alig több mint egy perc maradt egy 81-74 győzelem Arizona State, amely segített UCLA ne essen 1-3 a Pac-12 Konferencia először majdnem 20 év. A Bruins azonban elvesztette a szezon utolsó öt meccsét, hogy 15-17-es mérleggel fejezze be. A Holiday mind a 32 meccset a szezonban kezdte, átlagosan 10,3 pontot ért el, miközben vezette a csapatot mind a lopásokban (1,4), mind a hárompontos mezőnygól-százalékban (41,9), amely szintén a hatodik helyet szerezte meg a Pac-12-ben. Második volt a csapatban a gólpasszokban (4.0). 127 gólpasszja az ötödik legmagasabb elsőéves összesítés volt az iskolatörténetben, testvére, Jrue óta pedig a legtöbb UCLA elsőéves volt 129 2008-09-ben.

másodéves szezon

2016-17-ben Holiday a kispadra került, és a Bruins hatodik embere lett, amikor Lonzo Ball, a kezdőcsapatban Alford és Hamilton csapattársa lett. Annak ellenére, hogy a játékidő csökkent az elsőéves szezonjához képest, a Holiday-nek jobb szezonja volt. Nem panaszkodott új szerepére, és virágzott, miközben továbbra is kezdőszerű játékidőt kapott, mivel a Bruins gyakran használt négy Gárda felállást. December 3-án 2016-ban 13 pontot szerzett, és négy gólpasszt adott, hogy a 11. számú UCLA-t 97-92-es közúti győzelemre vezesse az 1. számú Kentucky ellen, ezzel véget vetve a Wildcats 42 meccses hazai győzelmi sorozatának. Ő vezette a csapatot a gólszerzésben az első félidőben, amikor mind a négy lövési kísérletét megtette, és mind a 13 pontját megszerezte, mivel a Bruins 49-45-ös vezetést épített. Ball küzdelme közepette nyújtott teljesítményét a játék elején dicsérte a Los Angeles Times, ESPN.com, és NBCSports.com a játék menetének megváltoztatásáért. Az UCLA 3. helyet szerzett a 2017-es NCAA tornán. Mivel a labdát csípősérülés lassította a Kent State elleni nyitómeccsen, Holiday 15 pontot, a karrier magas 11 gólpasszt kapott a kispadról, hogy segítse a Bruins 97-80-as győzelmét. A Bruins 31-5-re fejezte be a szezont, miután a Sweet 16-ban vereséget szenvedett Kentucky ellen. A szezonban Holiday átlagosan 12,3 pontot és 4,4 gólpasszt ért el meccsenként több mint 26 perc alatt, és megtisztelő elismerést kapott a Pac-12 All-Defensive csapatért. Bár a legtöbb ál-tervezetben nem szerepelt, bejelentette a 2017-es NBA-draft. Később visszavonta nevét a tervezetből, hogy megőrizze főiskolai jogosultságát.

Junior szezon

Holiday vállalta a kezdőpont-őr szerepét a 2017-18-as szezonban, miután Ball-t a Los Angeles Lakers 2.számú összesítésével draftolták. Az UCLA négy kezdőt veszített az előző évhez képest, így Holiday maradt a csapat vezető visszatérő gólszerzője. Ő és az ötcsillagos újonc újonc Jaylen Hands két gyors gárdát adott a bruinsnak, akik képesek voltak kezelni a labdát, és elvárták, hogy egymás mellett játsszanak, valamint megosszák a pontőr feladatait. Ellen Wisconsin ban, – ben CBE Hall of Fame Classic, Holiday 0,8 másodperccel maradt a játékból, így az UCLA 72-70-es győzelmet aratott. December 9-én 2017-ben 27 ponttal és hét forgalommal rendelkezett, mivel az UCLA 20 forgalommal rendelkezett, és 15 pontot, második félidőt vezetett egy 78-69-es hosszabbításban Michigan ellen. December 23-án Holiday 20 pontot és nyolc gólpasszt adott, hogy ellensúlyozza a további hét forgalmat egy 83-75-ös felfordulásban a 7.számú Kentucky felett. Az előadás karrierje során először segített neki elnyerni a hét Pac-12 játékosa kitüntetéseket. December 29-én az UCLA konferencianyitóján Holiday 23 pontot szerzett a Bruins első 32 pontjából, köztük 15 egyeneset, és karrier-magas 33 ponttal végzett a Washington állam elleni 96-82-es győzelemben. 11 lepattanót és négy gólpasszt adott hozzá, és mind a 40 perc alatt nem követett el forgalmat. Ő volt az első UCLA játékos, aki legalább 33 pontot és 11 lepattanót szerzett egy meccsen Ed O ‘ Bannon 1995 óta.

február 15-én, 2018, Holiday szerzett 17 pontot, és volt egy szezonban magas 10 segíti a 75-68 nyerni Oregon állam. A szezon utolsó hazai meccsének következő versenyén a Bruins 86-78-ra nyert a hosszabbításban Oregon Holiday 29 pontja és hat gólpassz mögött. Az UCLA kétszámjegyű vezetést fújt a második félidőben, amikor a kacsák 13-0-ra mentek, miután Holiday rossz bajban ment a kispadra. Alford edző kijelentette, hogy Holiday értékét aláhúzza a csapat plusz-mínusz, amikor nincs a játékban, és csillagvédőjét az év Pac-12 játékosának nevezte. Miután vezette a Bruins ‘ az Oregoni iskolák söpörése, Holiday másodszor is a hét Pac-12 játékosa lett. Az alapszakasz fináléjában a Holiday megszerezte a csapat utolsó kilenc pontját, és karrierje legmagasabb 34 pontjával végzett a 11-ből 16-os lövésnél, hét gólpasszt adva az USC elleni 87-72-es győzelemben, befejezve a szezon söpörését a keresztezett rivalizálásukban, és elbúcsúzva a nem. 4 mag a Bruins számára a közelgő Pac-12 versenyen. Harmadik alkalommal nevezték el a hét Pac-12 játékosának, amely vezette a konferenciát. Az UCLA Pac-12 Versenynyitóján Holiday 34 pontot szerzett a második egymást követő meccsen, nyolc gólpasszt és hét lepattanót adott hozzá, hogy 88-77-es győzelmet arasson Stanford felett. Öt versenyen negyedik alkalommal játszotta a játék mind a 40 percét. A Bruins kvalifikálta magát a 2018-as NCAA torna, de 65-58-ra kikapott St. Bonaventure az első négyben a Bonnies 48 év első tornagyőzelméért. Holiday 20 pontot szerzett, és karrier-magas 10 forgalmat követett el, de olyan védelmet is vezetett, amely Jaylen Adams-t nyolc pontra korlátozta a 2-for-16 lövésnél.

Holiday a szezont átlagosan Pac-12-vel fejezte be, meccsenként 20,3 ponttal vezetett, és a második helyen állt 5,8 gólpasszal, miközben meccsenként 37,7 perces konferencia-csúcsot játszott. Ő volt az iskola első játékosa, aki legalább 20 pontot átlagolt O ‘ Bannon óta 1994-95-ben, azóta pedig elsőként vezette a konferenciát a pontszerzésben Reggie Miller 1985-86-ban. Ő lett a második Bruin, aki legalább 19 pontot és öt asszisztot átlagolt, csatlakozott Bill Walton 1973-74-ben. Holiday-t a Sporting News A harmadik csapat All-American-nek választotta, és az első csapat All-Pac-12-nek is nevezték. Rendszeresen kinevezték az ellenfél felső őrségének védelmére, Pac-12 All-Defensive Team kitüntetéseket szerzett. A szezon után Holiday úgy döntött, hogy lemond az UCLA-nál töltött idősebb évéről, és bejelenti az NBA draftját, ahol az előrejelzések szerint olyan magas lesz, mint egy közép-késő első körös válogatás.