• Születési Dátum: 5/19/86 (Anchorage, AK)
  • Főiskola: Kansas
  • karrier tranzakciók:

draftolta a Minnesota Timberwolves a második fordulóban (34th teljes) a 2008 NBA Draft…draft jogokat szerzett a HEAT cserébe két 2009 második fordulóban tervezet csákány és készpénz megfontolások június 26, 2008…aláírta a HEAT július 9, 2008…újra aláírta a HEAT December 9, 2011.

szakmai karrier:

hároméves NBA-karrierje során 225 NBA alapszakasz-meccsen szerepelt, és 132 rajtot hajtott végre…átlagosan 7,9 pontot, 3,7 asszisztot, 2,3 lepattanót, 1,45 lopást és 26,7 percet lőtt 40.9 százalék a padlóról, 35 százalék a hárompontos tartományból és 77,8 százalék a szabálytalanságból…15 meccset hagyott ki sérülés miatt…a Miami minden idők vezetői közé tartozik a lopásokban (8.), a megkísérelt hárompontos mezőnygólokban (8.), a hárompontos mezőnygólokban (holtversenyben-9.), gólpasszok (12.), lejátszott percek (19.), játszott játékok (holtversenyben-19.) és hárompontos mezőnygól százalék (22.)…birtokolja a HEAT egyjátékos lop rekordját (9 vs. Philadelphia on November. 5, 2008)…szerzett dupla számok 76 alkalommal, beleértve a hét játék legalább 20 pontot és egy 30 pontos erőfeszítés…a leghosszabb széria egymást követő játékok pontozási kettős számok hét (November. 28, 2008-Dec. 12, 2008)…kétszámjegyű gólpasszt adott kétszer, és egy dupla-duplát tett közzé … az egymást követő játékok leghosszabb sorozata 128 (október. 29, 2008-január. 29, 2010) … a leghosszabb sorozat egymást követő kezdődik 104 (október. 29, 2008-Dec. 13, 2009) … az egymást követő játékok leghosszabb sorozata lopással 12 (December. 15, 2008-január. 9, 2009) … az egymást követő mezőnygólok legmagasabb értéke kilenc (Jan. 21-24, 2009)…az egymást követő játékok leghosszabb szakasza hárompontos mezőnygóllal 13 (November. 28, 2008-Dec. 26, 2008) … átalakított egy pár négypontos játszik (február. 23, 2010 vs. Minnesota és december. 14, 2008 a Memphis) … regisztrált 93 multi-steal játékok és egy multi-block játék … megjelent 33 NBA utószezon játékok (nyolc kezdődik) és átlagolt 8.1 pont, 2.7 gólpassz, 2.1 lepattanó, 1.52 ellop és 26.4 perc lövés közben 43 százalék a mezőnyből, 36 százalék a hárompontos tartományból és 75 százalék a rossz vonalból…kettős számokat szerzett 10 alkalommal, köztük két 20 pontos erőfeszítést…a HEAT minden idők utószezonbeli vezetői közé tartozik a lopásokban (3.), asszisztok (6.), hárompontos mezőnygólok megkísérelt (7.), hárompontos mezőnygólok (holtverseny-7.) és játékok (10.).

2010-11 szezon:

Saw akció 70 játékok (28 kezdődik) a HEAT és átlagosan 6,4 pont (.399 FG%, .871 láb%), 2,5 gólpassz, 2,1 lepattanó, 1,09 labdaszerzés és 22.6 perc … kihagyott hat játékot Mar. 23-ápr. 1 miatt kificamodott jobb térd…volt egy DNP-CD hat alkalommal…állítsa egy szezonban karrier magas szabaddobás százalékos…harmadik helyen a HEAT mind a teljes lopások és lopások per játék…vezette a HEAT lopások 22 alkalommal, a segíti ötször és blokkok négy alkalommal…volt Miami vezető gólszerző le a padról 15 alkalommal, és azt is tetején a HEAT tartalékok segíti 27 alkalommal és percben 14 alkalommal…szerzett kétszámjegyű 17 alkalommal…kiosztott kétszámjegyű segíti egyszer…a játék magas 13 segíti a Toronto a szezon fináléjában ápr. 13 megfelelt karrierjének … Szezoncsúcsainak: 16 pont (vs.Indiana, február. 8), 13 gólpassz (Torontóban, ápr. 13), hat lepattanó (kétszer), három lopás (hatszor), egy blokk (hétszer) és 39:56 perc (vs.Atlanta, január. 18).

2009-10 szezon:

73 meccsen (22 rajt) jelent meg a HEAT számára, átlagosan 7,1 pontot (.401 FG%, .745 FT%), 3,4 gólpassz, 1,8 lepattanó, 1,25 labdaszerzés és 24,8 perc…kihagyott kilenc játék (január. 30-febr. 17) a kificamodott bal hüvelykujj szenvedett Detroit január. 29 … amikor kiült Milwaukee-ba januárban. 30 ez volt karrierje első meccse, amelyet elmulasztott, és elkapta az egymást követő meccseit, amelyeket egy karrier-magas 128 meccsen játszott … a sorozat, amely októberben kezdődött. 29, 2008 és véget ért január. 29, 2010, az ötödik leghosszabb volt a HEAT történetében…emellett elkezdte az első 22 játékot a 2009-10 szezonban, hogy az egymást követő sorozatokat 104 meccsre futtassa, a sorozat véget ért, amikor decemberben jött le a padról. 15 vs. Toronto … között rangsorolt NBA vezetők lop per forgalom(19.) és lop (33.)…második helyen a HEAT hárompontos mező célok, segíti és lop, és a harmadik hárompontos field goal kísérletek…vezette a HEAT pontozási kétszer, a lop 29 alkalommal, a gólpasszok 14 alkalommal és percben, lepattanó és blokkok egy alkalommal minden…szerzett dupla számok 19 alkalommal, köztük két játék legalább 20 pont és egy 30 pontos teljesítmény…szerzett karrier-magas 30 pont Torontóban November. 20 … Szezoncsúcsok: 30 pont (Torontóban, November. 20), kilenc gólpassz (vs. New Orleans, November. 22), hét lepattanó (Memphisben, február. 19), négy lopás (háromszor), két blokk (Oklahoma Cityben, Jan. 16) és 42:08 perc (vs. New Jersey, ápr. 14).

2008-09 szezon:

kezdődött mind a 82 játékok a HEAT és átlagosan 10.0 pont (.420 FG%, .767 láb%), 4,9 gólpassz, 2,8 lepattanó, 1,95 labdaszerzés és 32.0 perc…az NBA All-Rookie második csapatába választották…volt az egyetlen HEAT játékos, aki mind a 82 meccsen elindult és játszott, csak az ötödik játékos lett a franchise történetében (csak újonc), aki egy szezonban mind a 82 meccset elindította…az NBA vezetői között rangsorolva meccsenként lopások (4.), forgalomonként lopások (7.) és gólpasszok meccsenként (26.)…az NBA újonc vezetői között végzett lopások meccsenként (1.), gólpasszok meccsenként (3.), percek meccsenként (5.), szabaddobási százalék (9.), hárompontos mezőny gól százalék (9.), pontozási átlag (12.) és lepattanók meccsenként (16.)…állítsa be a heat újonc rekordját indul, hárompontos mezőnygólok készülnek, megkísérelnek, ellopják és megkötik a lejátszott játékok rekordját…percek alatt végzett a HEAT minden idők újonc vezetői között (2.), gólpasszok (2.), szabaddobás százalék (3.) és hárompontos mezőnygól százalék (3.)…Állítsa be a franchise rekordját lopások egy játékban kilenc vs. Philadelphia novemberben. 5…percek alatt a második helyen végzett a csapatban, hárompontos mezőnygólok készültek és próbálkoztak, asszisztok, asszisztok a forgalom arányához és lopások…háromszor, lopásokban 31 alkalommal, gólpasszokban 24-szer, percekben nyolc versenyen, blokkokban háromszor és lepattanókban kétszer…kettős számokban szerzett 40 alkalommal, köztük öt meccsen legalább 20 ponttal…kétszer osztotta ki a kétszámjegyű gólpasszokat, és rögzített egy dupla-duplát…elérte a karrier magas hat hárompontos mezőnygólt a Cleveland ellen decemberben. 30 döntetlen A HEAT újonc single-game rekord … rögzítette az első karrier double-double 16 pont és a karrier-magas 13 asszisztok vs. Charlotte február. 8 … októberben debütált az NBA-ben New Yorkban. 29 és volt 17 pont, nyolc gólpassz és hét lepattanót 35: 46 akció…szezon magasságra: 23 pont (kétszer), 13 gólpassz (vs.Charlotte, február. 8), kilenc lopás (vs.Philadelphia, November. 5), hét lepattanó (háromszor), egy blokk (nyolcszor) és 52:57 perc (vs.Utah, március. 14).

NBA rájátszás:

2011: megjelent mind a 21 játék (egy rajt) a HEAT és átlagosan 7,8 pont (.435 FG%, .719 láb%), 2,1 gólpassz, 1,9 lepattanó, 1,29 lop és 24,3 perc…hatszor kettős számokban szerzett gólt, köztük egy 20 pontos teljesítményt…vezette a HEAT-t hárompontos mezőnygólokban, a második helyen végzett hárompontos kísérletekben, a harmadik pedig gólpasszokban és lopásokban…átlagosan 7,4 pont (.371 FG%, .500 FT%), 2.2 gólpassz, 1.8 lepattanó, 1.60 lop és 24.6 perc a nyitó fordulóban vs Philadelphia … rögzített utószezon karrier magasságra hárompontos területen gól (6) és megkísérelte (12), és kiegyenlített utószezon magas 20 pontot le a padról a döntő játék 5 vs. Philadelphia ápr. 27…20 pontos erőfeszítése az 5. játékban csak a hetedik 20 pontos játék volt a padról a HEAT utószezon történetében … vezette Miamit hárompontos mezőnygólokban és kísérletekben a 76ers ellen, és holtversenyben a csapat vezetéséhez lopásokban … átlagosan 5,4 pont (.423 FG%, 1.000 FT%), 2.4 lepattanó, 2.0 gólpassz, 1.20 ellop és 25.0 perc a keleti konferencia elődöntőjében vs.Boston…átlagosan 5.6 pont (.625 FG%, .667 láb%), 0,80 labdaszerzés, 0,6 lepattanó, 0,4 gólpassz és 18,0 perc a keleti konferencia döntőjében a Chicago ellen…átlagosan 11,8 pont (.426 FG%, .739 FT%), 3,5 gólpassz, 2.7 lepattanó, 1.50 lop és 29.0 perc az NBA döntőjében vs. Dallas … a 11.8 ppg pontozási átlag vs. Dallas a 2011-es döntőben a legmagasabb a rájátszás sorozat…2010: jött le a padról mind az öt játék Miami nyitó forduló sorozat vs.Boston és átlagosan 10.8 pont (.450 FG%, .846 láb%), 2,6 gólpassz, 1,8 lepattanó és 26.2 perc … a második helyen a HEAT pontozási, szabad dobások tett és megkísérelt és segíti, és a harmadik a hárompontos területen célok tett és megkísérelt … szerzett kétszámjegyű háromszor, köztük egy 20 pontos erőfeszítést…vezette a HEAT asszisztok egyszer…volt egy utószezon karrier magas 20 pontos erőfeszítést le a padról a játék 5 Április. 27…2009: kezdődött mind a hét játék Miami nyitó forduló sorozat vs Atlanta és átlagosan 7.3 pont (.400 FG%, .714 láb%), 4,4 gólpassz, csapatmagasságú 2,86 lop, 2,7 lepattanó és 33.0 perc … holtversenyben a Heat franchise rekord ellopja a hét játék sorozat egy csapat magas 20 … második helyen a csapat segíti, és a harmadik percben játszott…szerzett kettős számok egyszer … rögzített több lop hat a hét játék…holtversenyben a HEAT utószezon single-game rekordot öt lop a játék 6 vs Atlanta május 1-én … tette NBA utószezon debütált nyolc pont, három lepattanót, két gólpasszt és két lop 34 perc játék 1 Atlanta április. 19.

kitüntetések:

2008-09: nevezték az NBA All-Rookie második csapatába.

Főiskola:

három szezont játszott a Kansasban, átlagosan 12,2 pontot, 3,8 gólpasszt, 2,8 lepattanót, 2,57 lopást és 28,5 percet szerzett, miközben 48,6 százalékot lőtt a mezőnyből, 41,9 százalékot a hárompontos tartományból és 76,7 százalékot a szabálytalanságból 110 meccsen (96 rajt)…karrierjét a Jayhawks minden idők vezetői közé sorolta lopásokban (2.), hárompontos mezőnygólok (6.), gólpasszok (12.) és a pontozás (24.)…a 2008-as NCAA Final Four legkiemelkedőbb játékosának nevezték…az NCAA torna történetének egyik legnagyobb lövését érte el hárompontos mezőnygóljával 2-vel.1 másodperc van hátra a 2008-as NCAA Tournament Championship game holtversenyben, arra kényszerítve a túlórát, és segített meghajtására Kansas egy győzelem Memphis…vezette a Big 12 a ellopja mindhárom évben a karrierjét, és állítsa be a Kansas single-season rekord másodéves 2006-07 és kiegyenlített, hogy a következő évben, mint egy junior…vezetett KU asszisztok mind a gólya és a junior…szerzett második csapat All-Big 12 kitüntetéssel és nevezték a Big 12 All-Defensive csapat, mint a junior 2007-08…választották a nagy 12 All-Defensive csapat, mint a junior A 2007-08 … választották a nagy 12 all-conference harmadik csapat, az év Co-Big 12 defensive játékosának nevezték el, és All-Defensive-t szerzett Csapat kitüntetések másodévesként … szerzett All-Defensive csapat, All-Rookie csapat és a harmadik csapat All-Conference kitüntetések az Associated Press-től, mint elsőéves 2005-06-ban…a 2006-os Big 12 bajnokság legkiemelkedőbb játékosának nevezték…kétszer nyerte el a hét nemzeti Gólya kitüntetéseit, egyszer pedig a Big 12 A hét újonca kitüntetéseit…megnyerte a csapat Clyde Lovellette leginkább továbbfejlesztett játékos díját 2005-06-ban…Nagy 12 elsőéves egyszezoni rekordot állított fel lopások.

személyes:

teljes neve Almario Vernard Chalmers…szülei Ronnie és Almarie Chalmers…apja volt az edzője a Bartlett h-nál.S. Anchorage – ban, ahol két állami bajnokságot nyert, és a kansasi kosárlabda-műveletek igazgatója volt, miközben a Jayhawksban játszott és országos bajnokságot nyert…középiskolai karrierje során háromszor nevezték ki az év Alaska 4a játékosának…van egy nővére (Roneka Chalmers)…van egy fia (Zachiah a ‘ Mario Chalmers)…unokatestvére, Lionel Chalmers, az L. A.-ben játszott. Clippers és unokatestvére, Chris Smith, játszott a Minnesota Timberwolves … választotta a néhai nagymama Ethel Mae Evans, mint az a személy, hogy tette a legnagyobb különbség az életében, és úgy döntött, egy bekeretezett képet róla, mint a legértékesebb tulajdona … szakon afro-amerikai tanulmányok Kansas…saját jótékonysági alapítvány (a Mario V. Chalmers Alapítvány), amelyet 2009 februárjában tanúsítottak…alapítványának küldetése olyan közösségi alapú programok létrehozása és támogatása, amelyek a sport és az oktatás révén ösztönzik a fiatalok pozitív fejlődését,valamint az emlőrák kutatására és kezelésére irányuló kezdeményezéseket finanszíroznak … alapítványa 25 000 dollárt adományozott a Lawrence Memorial Hospital Alapítvány Egyesületének, hogy létrehozza az első “Mario’ s Closet” – t, egy speciális üzletet, amely 2011 júliusában nyílt meg különféle ingyenes és olcsó kiegészítőkkel a rákos betegek számára…alapítványa otthont ad az éves Nemzeti Bajnokság klasszikus Golf eseményének, valamint a a Mario V. Chalmers kosárlabda tábor fiúknak és lányoknak 6-12 évfolyamon Lawrence-ben, KS-ben minden évben…a kosárlabdán kívül a kedvenc sportja a futball…13-as méretű tornacipőt visel.