Indiana küzd, hogy befejezze újra 69-60 veszteség Illinois

CHAMPAIGN, Ill. — Az elmúlt pár évben az Illinoisi Gárda, Ayo Dosunmu a játék egyik legjobb zárójává vált. Ezt szombaton ismét bebizonyította, amikor az utolsó kilenc plusz percben 17 pontért felgyújtotta Indianát, hogy a Fighting Illini 69-60-as hátulról nyerjen.

a játék kísértetiesen hasonlított az Indiana szerda esti veszteségéhez, amikor egy kis vezetést – mindkét körülmények között négy pontot – adott el azzal, hogy nem tudott későn megállni, és küzdött a pontok megszerzéséért.

Dosunmu, aki 30 ponttal végzett, rengeteg kárt okozott, de a nagyobb probléma az volt, hogy Indianának nem volt válasza. Az utolsó média időtúllépésnél 60-57-re lemaradva Indiana az utolsó négy percben csak egy lövést hajtott végre, hárompontost Armaan Franklin, akinek karrierje magas 23 pontja volt. Indiana ment scoreless a másik hat vagyonát.

“azt hittem, hogy jól nézünk ki ott, de jobbnak kell lennünk a játékok utolsó három percében” – mondta a csalódott Archie Miller a veszteség után. “A verseny (Thompson) jól nézett ki belülről, ami nem ment, Trey (Galloway) pedig hárompontos volt a kispadunk előtt, amely kiesett. Jól néztek ki, csak nem mentek be.”

frusztráló befejezés volt Indiana számára (5-4, 0-2 a nagy tízben), mert elég jól játszott a győzelemhez. A második egyenes játékban a második félidő elején egy szép futás vezetett, és két valószínűtlen forrásból származott, al Durham és Rob Phinisee. Mindketten küzdöttek az Északnyugati veszteségben, és szombaton az első félidőben gól nélkül tartottak, de Durham kijött a szünetből, öt gyors pontot szerezve, Phinisee pedig néhány perccel később további négyet adott hozzá, hogy Indiana 40-37-re előrébb kerüljön.

Franklin hozzáadott egy szabaddobást, és az Indiana 43-39-re vezetett, ami a játék legnagyobb előnye, 8:59-rel.

majd dosunmu megvadult. Az utolsó kilenc percben 6/8 lövést készített, köztük négy hárompontost. Indiana nem válaszolt neki a szakaszon.

a veszteség elrontotta az Indiana másodéves Gárda, Armaan Franklin karriernapját, aki karriercsúcsot jelentő 23 ponttal végzett. 8-ból 12 lövést készített, három pontból 5-az-6 volt, ez a harmadik játék ebben a szezonban, ahol legalább öt hárompontost készített. A csapat többi tagja csak 2-for-12 volt a mélyből.

Jackson-Davis elmulasztotta az első hat lövését a pályáról, amelyek többségét Cockburn vitatta a peremén. Aznap csak 3 az 13-hoz volt a pályáról, bár sok lövés jó megjelenésű volt, csak nem ment le. Az övé 11 pont volt a szezon alacsony.

“Kofi egy nagy belső jelenlét, és sok lövést megváltoztat”-mondta Franklin Jackson-Davis küzdelmeiről. “Sok lövést próbáltak ki, de nagyszerű megjelenést kaptunk, és egyszerűen nem mentek le.”

Miller azt mondta, hogy Jackson-Davis küzdött az űrért, de egyszerűen nem tudott sok nyitott pillantást esni.

“Trayce nem fog minden meccsen 3 a 13-hoz menni”-mondta Miller. “Csak nyolc turnusunk volt, és jól néztünk ki. Nem volt tökéletes a képzelet egyik szakaszán sem, de keményen játszottunk, és megvoltak a darabjaink.”

Indiana vezetett az első félidő nagy részében, három különböző alkalommal hatpontos vezetést építve, de Illinois 11-4-es futással fejezte be a félidőt 29-27-es vezetéssel az öltözőbe. Trey Galloway megkapta a szezon második rajtját, helyettesítve Rob Phinisee A kezdő felállásban. Az első félidőben a phinisee és az al Durham vezető Gárda egyaránt 20 perc alatt nem tudott gólt szerezni.

de mindkettő kulcsszerepet játszott a második félidő elején, amikor Indiana ismét előrenyomult. Durhamnek Korán öt gyors pontja volt, majd Phinisee hátulról kemény lövéseket ütött a sávban, hogy Indiana hárompontos vezetést szerezzen. A Franklin szabaddobás 43-39-es vezetést adott Indianának, de aztán Dosunmu vette át az irányítást.

“Ayo minden nagy lövést készített az elmúlt 10-12 percben” – mondta Miller. “Ő volt a különbség, nem kétséges.”

Dosunmu és Cockburn 17-et ért el Illinois 24 mezőnygóljából.

“van két srác kap 17 mezőnygól ki a 24,” Miller mondta. “A két szegecsük valóban ma este készült.”

Dosunmu egy All-American jelölt egy ok Illinois, aki 7-3 most 3-1 A Big Ten.

“örülök, hogy Ayo Dosunmu-ban a legjobb játékosunk volt a pályán a játék végén” – mondta Brad Underwood, az Illinois edzője. “Fenomenális volt.”

Dosunmu csak így szereti. Zöld fény ideje volt.

“csak azt mondta:” nyolc perc van hátra a játékból, gyere ki ide, adj mindent, játssz olyan keményen, amennyit csak tudsz ” – mondta Dosunmu Underwood kéréséről egy időkérés során.