Rodney Peete

Detroit LionsEdit

Peete-t a Detroit Lions választotta ki a 6.fordulóban (összesítésben a 141.) 1989-es NFL-tervezet, miután leesett, mert nem tartották olyan méretűnek vagy kar tehetségnek, amely az NFL sikeréhez szükséges. Ő is csatlakozott Barry Sanders a csapatban.

újoncként Peete-nek a szezonnyitót kellett volna kezdenie, de a Los Angeles Rams elleni utolsó előszezonbeli meccsen megrándult a térde, kihagyta a szezon első 3 meccsét, helyére Bob Gagliano került. Ő lett volna az első újonc hátvéd, aki 1968 óta indult az Oroszlánoknál, amikor Greg Landry elindult. 17-ből 31-et teljesített 268 yardért, egy passzolt touchdownt, 10-et 78 yardért, egy rohanó touchdownt pedig 17-16-os győzelemmel ért el a Tampa Bay Buccaneers hogy NFC-t szerzett neki a hét támadó játékosa kitüntetések. 8 rajtdal végzett, miközben 103-ból 195 kísérletet teljesített 1479 yardon és 5 passzolt touchdownon.

1990-ben regisztrált 142-ből-271 teljesítések (52.4%) 1974 yardért, 13 passzoló touchdownért, 48 hordoz 365 yardért (második a csapatban), 6 rohanó touchdownért. Az ötödik helyen végzett az NFC-ben 79,8 minősítési ponttal, lehallgatási százaléka (3,0%) pedig a franchise történetében a második legalacsonyabb volt. Volt egy karrier-magas 8 hordoz 97 rohanó yard, beleértve a 17-of-26 teljesítések és egy rohanó touchdown a harmadik játék ellen a Tampa Bay Buccaneers. A Green Bay Packers elleni negyedik meccsen húzott combhajlítást szenvedett, ami arra kényszerítette, hogy hagyja ki a következőt 2 versenyek. A hetedik meccsen tért vissza a New Orleans Saints, hozzájárulva egy 27-10-es győzelemhez 16/25 teljesítéssel 246 yardon, egy passzos touchdownon és 38 rohanó yardon. A Washington Redskins elleni következő meccsen balra húzott combhajlítást szenvedett, így 35-21-es vezetéssel a csapat nem tudta tartani a hosszabbításban 38-41-es vereséget. Kihagyta a következő 3 versenyt, majd a tizennegyedik meccsen visszatért a Chicago Bears ellen, segítve a csapatot 21 első negyed pont megszerzésében (franchise rekord), miközben karrier-magas 4 touchdownt dobott.

1991-ben kezdte az első nyolc mérkőzést, mielőtt egy szezont befejező Achilles-ín sérülést szenvedett a Dallas Cowboys. Peete 5-2-es rekordra vezette a csapatot. Pályafutása 25-38-ból állt, 271 yarddal és egy passzolt touchdownnal együtt a Green Bay Packers elleni 23-14-es győzelemben. Helyére Erik Kramer került, aki az NFC bajnoki meccsére vezette a csapatot a Washington Redskins. Október 30-án került a sérült tartaléklistára.

1992-ben 10 játékot kezdett, 123-ból 213-at teljesítve (57.7%) 1702 Yard és 9 passzolt touchdown esetén. A Tampa Bay Buccaneers elleni negyedik meccsen 20-31-ből 323 yardot teljesített (karrier magas) és egy 78 yardos touchdown-passzt. A Tampa Bay Buccaneers elleni hetedik meccsen 3 touchdownt adott át.

1993-ban karrierje magas, 62,3% – os teljesítési aránya volt (második a franchise történetében), miközben 10 meccset kezdett. A harmadik meccsen sérülést szenvedett, amely két verseny kihagyására kényszerítette. Az első hét rajtjában még mindig hat győzelemre tudta vezetni a csapatot. 20-28-ból 273 yardot teljesített, 17 negyedik negyedpontot szerzett a 13-27-es hiány leküzdése érdekében, valamint 93 yardos touchdown-passzt (karrier magas) tett a Minnesota Vikings elleni nyolcadik meccsen. Ő volt a csapat harmadik húr hátvéd mögött Kramer és a korábbi Heisman Trophy győztes Andre Ware az utolsó 4 alapszakaszban.

Dallas CowboysEdit

május 3-án, 1994-ben aláírta a szabad ügynök a Dallas Cowboys, helyére Bernie Kosar, mint Troy Aikman tartalék. Az Arizona Cardinals elleni hetedik meccsen Aikman agyrázkódást szenvedett az első birtokában, Peete pedig 2 touchdown-passzt dobott 28-21-es győzelemben. A Washington Redskins elleni tizenegyedik meccsen egy sérült Aikmant cserélt (megrándult bal térd), de jobb hüvelykujját megrándulta, és a 31-7-es győzelemben a harmadik húros hátvédre, Jason Garrettre is cserélni kellett. A Philadelphia Eagles elleni tizenharmadik meccsen egy sérült Aikman helyett kezdett, 172 passzolt yardot, egy touchdownt és egy interceptiont ért el 31-19-es győzelemmel. A New York Giants elleni szezonzárón 4:49 perccel az első félidőben lépett be a játékba, 6-8-ból 50 yardot teljesített, 15-10-es vereség esetén pedig nem ért touchdownt.

Philadelphia EaglesEdit

április 22, 1995, ő írta alá, mint egy szabad ügynök a Philadelphia Eagles. Az új vezetőedző Ray Rhodes, végrehajtotta a Nyugati Parti támadást, és Peete-t nevezte meg a kezdőnek a hátvéd Randall Cunningham felett, miután a Csapat 1-3-ra indult. 12 meccsen kezdene 9-3-as mérleggel, 215-ből 375-öt teljesítve (57.3%) 2326 yardért, 8 touchdownért és 14 interceptionért.

március 14-én, 1996-ban újra aláírta az Eagles-t. Elvesztette kezdő állását Ty Detmer ellen. Peete 5 meccset kezdett (3-2-es rekord), 80-ból 134-et teljesítve (59,7%) 992 yardot, 3 touchdownt és 5 interceptiont ért el.

1998-ban Bobby Hoying lett a kezdő, és a csapat 1-6-ra kezdett. A szezon hátralévő részében Koy Detmer és Peete osztott időt a hátvédnél.

április 28, 1999, ő kereskedtek a Washington Redskins cserébe egy 2000 hatodik fordulóban pick (#192-John Romero).

Washington RedskinsEdit

1999-ben ő volt a hátvéd Brad Johnson mögött. 3 meccsen szerepelt, 8/17 teljesítést gyűjtött (47,1%) 107 yardért, 2 touchdownért és egy interceptionért. Ő lett az első hátvéd, aki alapszakasz-bérletet dobott 3 különböző NFC East klub számára.

Oakland RaidersEdit

július 13-án, 2000-ben az Oakland Raiders aláírta, újra találkozott Jon Gruden vezetőedzővel, aki az Eagles támadó koordinátora volt. Ő volt a harmadik vonós hátvéd Rich Gannon és Bobby Hoying mögött. Nem jelent meg semmilyen játékban.

szeptember 2-án, 2001-ben megjelent, miután átadta a mélység chart újonc Marques Tuiasosopo. Szeptember 29-én újra aláírt a Raidershez, miután megsérült szalagokat dobott könyökében. Megjelent egy játékban, és nem regisztrált semmilyen statisztikát.

Carolina PanthersEdit

március 28, 2002, ő írta alá, mint egy szabad ügynök a Carolina Panthers. 37 éves korában úgy tűnt, hogy Peete karrierje véget ért, amíg Chris Weinke felett nem nevezték ki kezdőnek, ami 3-0-s rajthoz vezette a csapatot, és végül 7-9-es mérleggel fejezte be, ami az előző év 1-15-ös javulásához vezetett. 14 rajtot, 223-ból 381 befejezést, 2630 passzolt yardot, 15 passzolt touchdownt, 14 interceptiont és 77,4-es passzolót regisztrált.

2003-ban, a szezonnyitó első felében a Jacksonville Jaguars, vezetőedző John Fox a harmadik negyedben lecserélte Jake Delhomme, aki aztán visszatérő győzelemhez vezette a Panthers-t. Delhomme váltotta Peete-t kezdő hátvédként a szezon hátralévő részében, így a csapat 11-5-ös rekordot ért el, és a Super Bowl XXXVIII játék a New England Patriots ellen.

február 28-án, 2005-ben megjelent fizetési sapka okokból, de úgy döntött, hogy visszavonul, ahelyett, hogy újra aláírja a Panthers egy másik szezonban alacsonyabb fizetést. Peete karrierjét azzal fejezte be, hogy a legtöbb NFL-karrier elhaladt az USC hátvédjei között, ezt a rekordot végül elhomályosította Carson Palmer.

Peete karrierjét 1344 teljesítéssel fejezte be 2346 kísérletben, 16 338 passzolt yardot, 76 passzolt touchdownt, 92 interceptiont és 73,3 passzoló minősítést kapott.