Mike Rozier

Rozier w dużej mierze niezauważony przez większość głównych programów studiów. Jego rekrutacja do Nebraski była kompletnym wypadkiem. Były trener Nebraski Frank Solich, w tym czasie asystent trenera Toma Osborne ’ a, był zapalonym obserwatorem szkolnych filmów o grach. Oglądając film z meczu Pennsauken z pobliskim Woodrow Wilson High School, jeden z zawodników drużyny przeciwnej (Rozier) nieustannie przykuwał uwagę Solicha.

Rozier spędził swój pierwszy sezon w Coffeyville Junior College w Kansas, aby podnieść swoje oceny. W swoim jednym sezonie z Coffeyville Ravens poprowadził ich do sezonu 9-0, zdobywając 1157 jardów ze średnią 7,4 jardów na przewóz i zdobywając dziesięć przyłożeń.

jako drugi uczeń w 1981 roku Rozier po raz pierwszy olśnił fanów Huskera przyłożeniem z 93 jardów w meczu przeciwko Kansas State. W miarę postępu sezonu Rozier zaczął rzucać wyzwanie Rogerowi Craigowi o pozycję wyjściową, pracę, którą ostatecznie wygrał jesienią 1982 roku przed młodszym rokiem życia. Postęp roziera był tak wyraźny, że utalentowany i ugruntowany Craig przeniósł się do fullbacka.

podczas swojego juniorskiego sezonu Rozier pobił rekord szkoły Bobby ’ ego Reynoldsa w skoku jardów w jednym sezonie (1689 jardów) i poprowadził Nebraskę do drugiego z rzędu tytułu Big 8 i Rekordu 12-1, przegrywając tylko w kontrowersyjny sposób z przyszłym mistrzem kraju Penn State. W szczególnie pamiętnym występie przeciwko Missouri, Rozier wyszedł z ławki w drugiej połowie, aby pęd na 139 jardów na 17 przenosi prowadzić Nebraska do zwycięstwa comeback pomimo cierpiących z powodu bolesnej kontuzji biodra pointer. Rozier zakończył sezon 1982 na 10 miejscu w głosowaniu Heismana.

jako senior, Wysokooktanowy atak Nebraski był często nie do zatrzymania, średnio 52 punkty i 401 jardów na mecz. Statystyki roziera były oszałamiające; najlepszy naród 2,486 wszystkich jardów z 2,148 tych najbliższych na ziemi i dwadzieścia dziewięć przyłożeń zdobytych. Jego wynik 7,8 jardów na przenoszenie w sezonie jest trzecim najwyższym wynikiem dla graczy z ponad 214 dźwigniami w sezonie. Przeciwko Kansas, Rozier rzucił się na oszałamiające 230 jardów w pierwszej połowie i zakończył z 285 jardów w sumie, w tym czasie rekord szkoły. Rozier przeszedł 200 jardów w każdym ze swoich ostatnich czterech meczów sezonu regularnego sezonu 1983. Jego magiczny sezon seniorski został przerwany, gdy otrzymał Heisman Trophy, przyznawany najlepszemu indywidualnemu zawodnikowi w futbolu uniwersyteckim i ponownie był All-American.

jego kariera Uniwersytecka zakończyła się rozczarowaniem, przegrywając z Orange Bowl 1984, w którym Miami pokonało Nebraskę 31-30 o mistrzostwo kraju. Rozier miał 138 jardów na 21 rzutów w przerwie meczu przeciwko drużynie Miami Hurricanes z drugą obroną w piłce nożnej, ale musiał odejść w trzeciej kwarcie po kontuzji kostki. Rozier zakończył grę ze 147 jardów na 26 podań.